Forrás: Getty

Tippek költözéshez – Ezeket fogadd meg, hogy ne vessz el a dobozok között

Tippek a költözés előkészítéséhez:

  • Lomtalanítás: Az első és legfontosabb dolog mindig a lomtalanítás. A költözés remek alkalom arra, hogy megszabaduljunk a felesleges dolgoktól, ráadásul így kevesebb holmit kell bedobozolni, majd elszállítani.
  • A következő otthonunk előkészítése: Ahhoz, hogy már az új hely első ott töltött napján is komfortosan érezzük magunkat, érdemes hamarabb beköttetni a kábeltévét és az internetet, meggyőződni a vízcsövek és fűtés megfelelő működéséről.
  • Lista készítése: Készíts listát minél több mindenről, így semmit sem felejtesz el. Állíts össze pakolási időtervet, hogy biztosan elkészülj mindennel. Készíts külön listát azokról a dolgokról, amiket csak az utolsó pillanatban kell elpakolni, ilyenek a tisztálkodó eszközök vagy telefontöltők.
  • Dobozok és zsákok: Már jó előre vásárolj be jó minőségű dobozokból és zsákokból. Mindig jóval többet szerezz be ezekből, mint a tervezett, hiszen nagyon bosszantó tud lenni, ha pakolás közben fogynak el a dobozok.

Pakolási tippek költözéshez:

  • Haladj szobák szerint: Nem azok a legpraktikusabb tippek költözéshez, melyek az összevissza zsákolást és dobozolást hirdetik, hanem azzal haladunk a leghatékonyabban, ha szobánként pakolunk mindent. A pakolást a legkevésbé használt helyekkel kezdjük, majd haladjunk a sűrűbben igénybe vett szobák felé.
  • Címkézz okosan: Minél több dobozt és zsákot címkézel fel, annál egyszerűbb lesz a kipakolása az új helyen. Ha esetleg az átmeneti időszakban szükséged lenne valamire, amit már elpakoltál, címkék segítségével jóval könnyebben megtalálod. Költöztetők felbérlése esetén úgy készítsd a címkéket, hogy számukra is egyértelmű legyen a dobozok helye. A lábasokat tartalmazó dobozra tehát ne azt írd, hogy „edények”, hanem azt, hogy „konyha”, így a segítőid tudják is egyből a helyükre vinni azokat.
  • Törékeny tárgyak csomagolása: A törékeny dolgaidhoz ne vásárolj buborékfóliát, helyette használd az ágyneműket, törölközőket és konyharuhákat a becsomagolásuknál. Ezzel a technikával megspórolsz egy-két dobozt a textíliáknak, ráadásul környezettudatos is vagy.
  • Takaríts a pakolás szerint haladva: Legyen szó kiköltözésről vagy beköltözésről, mindig csak azt a szobát takarítsd ki, amelyiket éppen ki- vagy bepakolunk.
  • Kategorizálj: Pakoláskor készíts egy külön dobozt, amibe a legfontosabb használati tárgyakat csomagolod. Ebbe kerüljön a pizsama, a fogkefe, a tusfürdő, a törölköző stb. Hidd el, az új lakásban jól fog jönni az egész napos pakolás után, hogy egy helyen megtalálsz minden fontos dolgot!
Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.