Forrás: Europress

A festők egy féltve őrzött titka: meszes fal festése diszperzittel

A meszes fal festése diszperzittel nem rakéta-tudomány. Mutatjuk, mire figyelj oda, ha ebbe a feladatba vágsz bele.

Amit tudni érdemes:

Bizony korábban nem állt rendelkezésre ilyen széles festékválaszték, mint napjainkban. Régen az alapvető festékalapanyag a mész volt. Rengeteg előnye is volt, mivel természetes, így kevésbé allergén, gátolja a penészedést, légáteresztő és persze nagyon olcsó.

Ám az új divathullámok hatására ma már inkább a színes falak felé húzunk. A kettő azonban összehozható. Ha meszes alapra kell diszperzites festékkel dolgoznod, így állj neki:

  • Ha netán koszos, zsíros a fal, előtte át kell azt mosni alaposan mosószappanos vízzel.
  • A meszelt fal egyik hátránya, hogy nem egyenletes a felület, így a takarítás után jöhet a glettelés. Hibákat, lyukakat, repedéseket is eltüntethetünk amellett, hogy simává, egyenletessé varázsoljuk a falat.
  • Ezután jöhet a csiszolás: a tökéletesen sima felületért érdemes átmenni csiszolópapírral, először függőlegesen, majd vízszintesen. Extrán fontos: a folyamat végén alaposan portalaníts.
  • A következő lépés az alapozófesték felkenése, melynek oka, hogy a glett képes magába szívni a festék nedvességét. Emiatt az elveszíti a fényét, és matt lesz. Az alapozófesték további előnye, hogy a fedőfesték színe élettel telibb lesz, és kevesebb réteg is elég lehet belőle.
  • Ezt a lépést követi a diszperzites festék felvitele. A felhordáshoz leginkább a hengert ajánljuk.
Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.