Forrás: Getty

Lakásvásárlás befektetési céllal – Ezt a 4 tippet fogadd meg!

Az elmúlt években egyre többen már nem saját részre keresnek ingatlant, vagyis egyre több lakásvásárlás befektetési céllal történik. Ahhoz, hogy ebből valóban pénzre tudjunk szert tenni, és ne csak munkánk és problémáink legyenek a vételből, érdemes megfogadnunk az alábbi tippeket.

Lakásvásárlás befektetési céllal

#1 – Milyen ingatlanban gondolkozzunk?

Természetesen nem csak lakást vásárolhatunk befektetési céllal, hanem akár egy családi házat is, így az első kérdés, amit meg kell válaszolnunk, hogy mégis melyik legyen a kettő közül. Tény, hogy egy családi házzal hosszú távon rengeteg pénzt nyerhetünk, viszont annak kiadása sokkal körülményesebb és nehezebb is. Épp ezért választanak a legtöbben lakást, hiszen rengetegen keresnek albérletet, így jó esetben válogathatunk a jelentkezők közül. Mindemellett természetesen az sem lényegtelen, hogy egy lakáshoz kedvezőbb áron lehet hozzájutni, mint egy házhoz.

#2 – Eladás vagy kiadás?

Erre a kérdésre nem olyan egyszerű válaszolni, hiszen ezt nagyban befolyásolja az adott ingatlanpiaci helyzet, aminek folyamatos változása miatt sokszor nehezebb eladni egy lakást, mint kiadni. Épp ezért ajánlottabb az utóbbi, annak ellenére, hogy ez több adminisztrációval és munkával jár, hiszen hirdetni kell az ingatlant, a jelentkezők közül ki kell választani a megfelelő személyeket, jogi ügyeket kell intézni, és még számos más teendőnk van. Mindezek ellenére megéri a lakáskiadás!

#3 – Melyik a megfelelő helyszín?

A helyszín kiválasztásánál mindig tartsuk szem előtt, hogy nem mi fogunk ott élni, így ne olyan ingatlant válasszunk, ami számunkra megfelelő, hanem olyat, ami a piaci igényeknek tesz eleget. Ebben sokat segíthet a közösségi média, hiszen ott számos albérletet kereső csoportba futhatunk bele, ahol nagyjából fel tudjuk mérni, hogy milyen igényeknek kell megfelelnie a lakásunknak. Ezen kívül járjunk utána, hogy melyik a legkeresettebb környék, illetve milyen típusú ingatlanokat keresnek az emberek.

#4 – Mire figyeljünk, ha kiadjuk az ingatlanunkat?

Már fentebb is írtuk, hogy rengeteg teendőnk adódik egy ingatlan kiadásával, hiszen probléma esetén mindig a főbérlőnek kell intézkednie, legyen szó egy csöpögő csapról vagy tönkrement sütőről. A mi felelősségünk lesz a felmerülő hibák javítása. Ezeket bele kell foglalni a bérleti szerződésbe, nehogy a későbbiekben gond legyen belőle. Szintén lényeges, hogy a szerződésbe pontosan beleírjuk a lakás állapotát a bérlők beköltözésekor, még a mérőórák állását is szükséges rögzíteni. Arra szintén figyeljünk oda, hogy a szerződés határozott idejű legyen, vagy határozatlan idő esetén kössünk ki felmondási időt, csak így lehetünk bebiztosítva egy váratlan felmondás esetén.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.