Forrás: Getty
1. Az albérletek örök problémája a helyhiány. Mivel azonban a szekrénysor nem megoldás – hiszen ha költözöl, már nem biztos, hogy szükséged lesz rá -, gondolkozz mobilabb megoldásokban. A sok polcos, de méreteiben visszafogott, és színeiben is alkalmazkodó elemek jöhetnek!
2. Virágosíts! A növények bármilyen teret feltöltenek élettel és színekkel, márpedig az albérletek többségének szüksége van erre.
3. Hangsúlyozd ki a világítást! Ha igazán személyessé akarsz tenni egy teret, a középpontban kell kezdened, ez pedig a fényforrás. Legyél kreatív a padlólámpáktól elkedzve az asztali és mennyezeti lámpákig egyaránt.
4. Vegyél szőnyeget! Akkor is, ha van már a szobákban. Egyrészt segít tompítani a zajokat az alsó szomszédok fel – már ha vannak, persze -, másrészt elrejti a korábbi lakók kéváfoltjait és lábnyomait a padlón.
5. Tegyél a falra művészalkotásokat! Az üres falaknál kevés kiábrándítóbb van egy lakásban.
6. Ne tapétázz! Igen, elegáns megoldás, de rendkívül kellemetlen lehet, amikor kiköltözéskor el kell távolítani a falról – különösen, ha nem tervezel hosszútávra az adott helyen.
7. Talán az egyik legfontosabb: formáld saját képedre a teret. A nappaliban halmozz fel minél több személyes kiegészítőt, ami segít elrejteni, ami nem a tiéd, és kihangsúlyozni azt, ami igen.
8. Rakd rendbe a konyhaszekrényt! Nem csupán azért, mert a saját életedet is megkönnyíted vele, de a jól szervezett tányérok elterelik a figyelmet a bútorfestés szükségességéről (ami nem a te hatásköröd, ugye).
9. Ha műanyag fehér redőny vár a frissen kibérelt lakásban, azonnal rejtsd el egy függöny mögé. Máskülönben szobáid kórházi hangulatot árasztanak majd.
10. Cserélj csapokat! Az albérletben a szaniterek adottak. Még akkor is, ha ízlésünkkel teljesen ellentétesek. Mivel azonban ezek nagyban meghatározzák a konyha és a fürdő hangulatát, cseréld le őket, míg a lakásban laksz. Aztán ne felejtsd el visszacserélni se!