Kis odafigyeléssel elűzheted a kellemetlen szagokat a fürdőszobából

Csatornaszag: mi a megoldás?

Nem, nem vagy tisztátalan háziasszony vagy háziúr, ha a szennyvízhálózat kellemetlen szaga visszaáramlik a lakásba. Ennek több oka lehet, nem csak a dugulás. A csatornaszagot a bűzelzáró, a légbeszívó szelep, a strang-szellőző hiánya és eldugulása is okozhatja. Sokszor a vécécsésze tömítésének nem megfelelő állapota a ludas. Az esetek nagy részében az aljzat nincs jól szigetelve, a csésze nincs hermetikusan a padlóhoz rögzítve, az ültetőgumi hiányzik a vécécsésze kifolyócsonkjánál. Ennek orvoslását bízd szakemberre, de van, amivel te is felveheted a harcot.

Használhatsz szilikont a vécécsésze tömítésénél

Használhatsz szilikont a vécécsésze tömítésénél

Tisztítsd ki!

Csatornabűzt kiváltó ok lehet, ha a lefolyókban található szifonokban nincs elegendő víz (elpárolog, a huzat elszívja), ami megakadályozhatná, hogy a csatornából visszaáramoljanak a szagok. Fontos, hogy a lefolyókban,  a padlóösszefolyókban mindig legyen víz, ezért pótold, ha elillan. Prevenciós jelleggel érdemes 1-2 havi rendszerességgel kitisztítanod a szifonokat és összefolyókat, mert ha a lefolyó is ide van vezetve, akkor az összes szennyeződés a kagylóból, kádból és zuhanyból ezen a helyen rakódik le. Mi lehet szennyeződés? A szappan, a mosogatószer vagy tusfürdő rátapadva a vezetékek falára. A tisztításnál a nagyobb szennyeződéseket kézzel távolítsd el. Használhatsz tisztítószereket, de ezek összetevőivel a levegőben újra találkozol. Ha öko szemléletű vagy, használd a jól bevált házilagos módszert: elő a az ecettel és a szódabikarbónával. Egy zacskó szódabikarbónát önts a lefolyóba, majd arra 2 dl  ecetet boríts, hagyd 50-60 percig dolgozni a kettőt, majd öntsd nyakon forró vízzel.

A szifont havi rendszerességgel tisztítsd

A szifont havi rendszerességgel tisztítsd

Kicsi, de hasznos

A légbeszívó szelep nélkülözhetetlen a lefolyók megfelelő működéséhez. Feladata a rendszerben a vákuum kiegyenlítése, valamint a csövekben keletkező gázok lakásba való visszaszivárgásának megakadályozása. A szelep akkor kezd el működni, mikor a rendszerben vákuum keletkezik. Amikor nagy mennyiségű vizet eresztesz le, vagy akár lehúzod a vécétartályt, a nagy tömegű víz vákuumot hoz létre és ez kiszívja a bűzelzárókból a vizet. Ilyenkor a levegőt beeresztő gumimembrán megemelkedik, ezáltal a levegő be tud jutni a csatornarendszerbe. A légbeszívó szelep addig működik, míg két oldalán a vákuum ki nem egyenlítődik. Ezután a membrán visszazárul, így a csatornaszag nem tud kijutni a légtérbe. Jó hír, hogy légbeszívót utólag is felszereltetheted, a probléma eltussolásában jó szolgálatot tesz majd. n

Az összlefolyóban gyűlik minden szennyeződés

Az összlefolyóban gyűlik minden szennyeződés

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.