Forrás: Getty

1. Kezdd az alapokkal
Változtassuk meg a lakcímünket, mondjuk le és fizessünk ki mindent, ami a régi helyhez tartozott, majd szervezzük meg azt, hogy az új helyre legyen bekötve, illetve a mi nevünkön legyen az internet és minden közműszolgáltatás. Keressünk költöztetőket, hogy ne az utolsó percben rohangáljunk utánuk.
2. Vizsgáltasd át a házat
Fogadjunk fel valakit, aki jól átnézi az egész házat, hogy semmi meglepetés ne érjen akkor, amikor már beköltözünk.
3. Tervezd meg, ki mit csinál majd
Egyszerűbbé teszi a költözést, ha mindenkinek van egy előre megbeszélt dolga, amihez tartja is magát. Így kevésbé lesz stresszes az egész hercehurca.
4. Szelektálj
A költözés jó alkalom arra, hogy a nem használatos dolgokat végre eladjuk, elajándékozzuk vagy kidobjuk. Ha eladjuk őket, annyival kevesebbe fog kerülni maga a költözés.
5. Készíts egy „első nap” dobozt
Ez egy olyan doboz legyen, amiben olyan fontos dolgok vannak, amik kelleni fognak már az első napon is. Lehet ez fogkefe, a törölköző, néhány tiszta ruha, WC papír, illetve az alapvető tisztítószerek, hogy könnyebben alakuljon a legelső nap.
6. Cserélj zárat
Lehet, hogy megkaptad az összes kulcsot az új lakásodhoz, de az is lehet, hogy nem. Érdemes ezért kicseréltetni a zárakat, hogy biztosan nálad legyen az összes kulcs, így biztonságban lesz az egész lakás is.
7. Keresd meg a biztosítékládát
Jó ötlet már az első napon megkeresni, hol is vannak a biztosítékok. Így egy esetleges hiba esetén tudjuk, hol kell orvosolni a problémát.
+1. Ismerd meg a szomszédokat, illetve a környéket
Ne félj becsöngetni és bemutatkozni az új szomszédoknak, mert előbb-utóbb úgyis találkozni fogsz velük. Azonban ez egy kedves gesztus, ami miatt biztos, hogy örömmel fogadnak majd a környéken. Sétálj körbe egy pár utcányit, fedezd fel, hol is élsz majd. Ez segít abban, hogy otthonosabban érezd magad az új helyen.