1. Használd a teret minden irányban!
A kicsi fürdőkben előny, ha a plafonig tudunk szekrényt építeni, illetve ha a mosdókagyló alatti területre polcokat, mosdószekrényt tudunk tenni.
2. Egy szín több, mint kettő
Mivel kicsik a helyiségek, használj világos színeket. A sötét tónusok nagyon összenyomnák a teret, és nem lesz olyan pihentető a fürdőben töltött idő, mint várnád.
3. Vedd észre a helyet!
Használj ki minden lehetőséget a tárolásra. Egy 10 cm-es peremen remekül tárolhatók a fürdőszoba nélkülözhetetlen kellékei, mint a sampon vagy a tusfürdő. Polc helyett válaszd a falfülkét, amely belesimul a falba, külön polc a méreteivel így nem foglalja a kevéske helyet.
4. Fényt neki!
Áldás, ha a fürdőszoba kapott egy ablakot, ez segít elviselhetőbbé tenni a kis négyzetméterszámot, a fény ugyanis tágítja a teret. Ha nincs ilyen szerencséd, játssz a fényekkel! Szükséged lesz egy központi fényforrásra, de a tükör fölé/mellé is kell majd világítótest, aminek hatását nagyméretű tükrök segítségével duplikálhatod. Utóbbi ráadásul a térhatást is növeli. Keresd a keret nélküli tükröket akár nagy méretben is. Ez minimalista hatást eredményez és nem csen el a térből.
5. Kádat okosan
Ha nem tudsz lemondani a kádról, válassz a kisméretű, aszimmetrikus darabot. Ha kádbarátként néha zuhanyoznál is, keresd azokat a kicsike kádakat, amelyekre zuhanyfal építhető. Érdemes zuhanyfalból átlátszót választani, mert az szellősen hagyja a teret. Ha azonban eleve a zuhany barátja vagy, nincs miről beszélni, ez esetben nem is akkora gond a kisméretű fürdőszoba!
6. Egymásra velük
Ha a fürdőben kell elhelyezned a mosógépet és a szárítógépet is, bátran pakold őket egymásra. Nem csak praktikus, de roppant jól is mutat.
7. Kicsiben a középút a jobb
Sokan javasolják a kis fürdőkbe a kis osztású burkolatokat, de nem ez a legjobb megoldás. A sok kicsi lap rengeteg fugacsíkot is jelent egyben, ami szűkíti a teret. A nagyméretű burkolatok kis térben nem adják ki a nekik tulajdonított térnövelő hatást. Jó ötlet ezért a közepes méretű csempék és padlólapok használata. Padlólapoknál ez 30×30 és 40×40 cm közötti méretet jelenti, falicsempéknél a 20×20, 25×40, 20×50-eseket.
Galériánkban szuper megoldásokat és színösszeállításokat találsz, melyek kicsi fürdőben tényleg működnek. Lapozd végig!

Galéria / 9 kép
Kicsi fürdőt kell berendezned? Itt a 7 alapszabály hozzá

1 / 9

2 / 9

3 / 9

4 / 9

5 / 9

6 / 9

7 / 9

8 / 9

9 / 9
Képek forrása: Europress