Forrás: Getty

Mik azok a készházak?
Készháznak nevezzük azt a könnyűszerkezetes háztípust, amelynek a falai és tetőelemei egyben, egy gyárban vannak legyártva. A falakba nem csak a hőszigetelés van „gyárilag” beépítve, de az ablakok és az ajtók is. Többnyire acél- vagy favázas opciók léteznek, a vázat és az egész szerkezetet pedig az építkezés helyszínén szerelik össze a kész elemekből. A készházak többsége rendkívül gyorsan felépül és azonnal költözhető is.
Olvasd el ezt is!Lakásvásárlás szempontok – Ezekre figyelj ingatlanvásárlás során
Mik a készházak előnyei?
Sokan gondolják azt tévesen, hogy a készházak előnyei mellé silány minőség párosul. Ez azonban a legkevésbé sem igaz. Elhoztuk a legerősebb érveket a készházak mellett:
- Gyorsan költözhető: Miután meghoztuk a döntést, és megvásároltunk egy készházat, 5-6 hónapon múlva már szervezhetjük is le a költöztetőket, ugyanis ennyi idő elegendő a felépüléshez. A téglaházakkal ellentétben nincs száradási idő, ezért az elkészült épületet azonnal elkezdhetjük otthonná alakítani.
- Kiszámíthatóság: A készházak árban és határidőkben is kiszámíthatók, hiszen minden elem előre legyártott, ezért az építkezés menete és költsége már a legelején tisztán látható.
- Szinte bármikor lehet építkezni: A téglaházakkal ellentétben a könnyűszerkezetes házat bármikor fel lehet húzni, ezt nem befolyásolja az időjárást. Egyedül az alapozómunkálatoknál szükséges száraz idő, de ha ez megvan, már nem függünk széltől, fagytól vagy csapadéktól.
- Tartós, strapabíró szerkezet: Szerencsére Magyarországon nem kell számolnunk olyan szélsőséges időjárási elemekkel, mint például a tornádó, ezért nem kell attól tartanunk, hogy a könnyszerkezetes házunk nem bírja a strapát. A hazánkban előforduló természeti viszontagságokat biztosan állja egy készház, ezért is megéri ezt az opciót választani.
- Hosszú élettartam: A leggyakoribb kritika a készházakkal szemben, hogy a fa- vagy az acélszerkezet nem olyan tartós, mint a tégla. Ez azonban nem igaz, hiszen minimum 100 évig tökéletes állapotban marad a könnyűszerkezetes ház is.
- Energiahatékonyság: A készházak már modern szigetelési metódussal készülnek, ezért rendkívül energiahatékonyak a fűtési szezonban is.
- Környezetkímélő: A hagyományos téglaházak építése során rengeteg hulladék és törmelék keletkezik, amit nem lehet újrahasznosítani. A készházak gyártása során azonban minden előzetes szabványok szerint méretre készül, így minimális mennyiségű hulladék és felesleg keletkezik.
Olvasd el ezt is!Konténerház – Ez lenne a jövő? GALÉRIA!