Forrás: Europress

Legyünk őszinték: a fürdőszoba látszatra sokszor csillog-villog a tisztaságtól, ám ami a szekrényeket illeti… Hajlamosak vagyunk bedobálni az útban lévő piperéket, ősrobbanást teremtve ezzel a szekrény belsejében. Krémek, sminkszerek, tavalyi naptej egymás hegyén hátán – ugye ismerős?
Nem lesz egyszerű feladatod (kivéve azoknak, akiknek szoba nagyságú fürdőszobát adott az ég), mert sok holmit kell bepakolnod kis helyre. A legelső lépés, amit meg kell tenned, hogy alapos szelektálást végzel. Ellenőrizd minden termék szavatossági idejét, és ami már lejárt, annak viszlát, irány a szemetes. Nem, a két éve vett csillámló testpermetre, amit egyszer fújtál magadra, amikor fesztiválra mentél, arra már nincsen szükséged.
Ha készen vagy a válogatással, akkor az alábbiak szerint rendszerezd a dolgaidat:
- test: minden testre való termék, testápoló, dezodor.
- haj: szérum, hajmaszk, sampon, hajlakk
- arc: arcápoló termékek
- higiénia: intim lemosó, tamponok, betétek
- fogápolás: extra fogkefék, fogselyem
- takarítószerek: minden olyan eszköz, amivel a fürdőt takarítod
- fürdőkellékek: habfürdő, fürdősó
- gyerek: sampon, tusfürdő
- borotválkozás: borotva, borotvazselé
- fésülködés: hajkefék, fésűk
- hajformázók: hajszárító, hajvasaló
- utazás: utazáshoz szükséges tartó dobozok, neszeszerek
Keress olyan tároló dobozkákat, melyek beférnek a szekrénybe, és feliratozd őket a fenti bontás szerint. A felső polcra kerüljenek azok a dolgok, melyeket naponta használsz, így könnyebben fogod őket megtalálni. Mindennek próbálj meg beszerezni egységes tartó dobozokat, üvegeket, mellyel sokkal esztétikusabb lesz fürdőszobád külsőre és belsőre egyaránt. Ne lógasd a tükör szélén a vattakorongokat, és a fültisztítók eredeti dobozát is cseréld le. Használhatsz akár olyan üvegeket is, melyek eredeti rendeltetésük szerint nem a fürdőszobába valók, de némi újragondolással máshogy is lehet értelmezni funkciójukat.