Forrás: Getty

Festés ronggyal – Erre figyelj, ha így szeretnéd különlegessé varázsolni a falakat

A fal későbbi struktúrája nagyban függ a használt rongy anyagától és nagyságától, így mielőtt nekiugranánk a szoba falának, előtte próbáljuk ki ezt a technikát egy kartonon vagy papírlapon. A bőrből készült rongy a legjobb választás, ezt azonban használat előtt alaposan mossunk át tiszta vízzel. A festés ronggyal nem egy egyszerű feladat, épp ezért rendkívül fontosak az előkészületek. Arra is figyeljünk, hogy a használt festék ne legyen túl sűrű, ugyanis ebben az esetben elmosódik a különleges textúra. A diszperziós festéket hígíthatjuk vízzel, a festés elkezdése előtt pedig mindenféleképp nedvesítsük be a rongyot.

Egyenletesen csavarjuk a rongyot

Ha több falat is ezzel a módszerrel szeretnénk lefesteni, akkor mindenféleképp úgy készüljünk, hogy nem lesz elég egy rongy, ugyanis azt közben többször ki kell mosni tiszta vízzel. Ehhez érdemes egy vödör vizet a felújítandó szobába elhelyezni, hogy ne kelljen állandóan kirohangálnunk a csaphoz. Annak érdekében, hogy minél egységesebb legyen a végeredmény, a rongyot egyenletesen görgessük végig a falon, méghozzá felülről lefelé haladva.

A ronggyal történő festésnek két módja is van, melyeket az alábbiakban mutatunk be.

#1 módszer

Ehhez a technikához egy kisebb méretű rongyra lesz szükségünk, amit enyhén nedvesítsük be, tekerjünk fel, majd mártsuk bele a festékbe. Utóbbi lépésnél fokozottan figyeljünk arra, hogy ne legyen túl sok festék a rongyon, ugyanis ebben az esetben csak elkenődik a minta. Ezután pedig következhet a festés, amihez görgessük végig a rongyot a falon.

#2 módszer

Ennél a technikánál csak vizezzük be a rongyot, alaposan nyomkodjuk ki, majd formáljuk egy hengerré. Ezután a frissen lekent falon görgessük végig a rongyot a még nedves festéken. Ebben az esetben többször ki kell öblítenünk a rongyot, hiszen így tudjuk csak kimosni belőle azt a festéket, amit a görgetés során magába szívott.

Milyen falfelületen alkalmazható?

A legideálisabb falfelület ehhez a festési módszerhez a sima beltéri fal, de akár a fűrészporos tapéta is megfelelő lehet. Ezen kívül arra is figyelnünk kell, hogy az adott falfelület ne tudja magába szívni a festéket, hiszen így nem a várt végeredményt fogjuk kapni.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.