Forrás: Getty
Az ecet olcsó, természetes és környezetbarát tisztítószer, kiválóan fertőtlenít és tünteti el a kellemetlen szagokat. A probléma csupán az, hogy a saját erős szagát nem tünteti el, így takarítás után órákon át érezhetjük a lakásban. Szerencsére van megoldás, mutatjuk, hogyan illatosítsd az ecetet.
Gyógynövények, fűszerek és virágok
Mivel tudod illatosítani az erős szagú ecetet? Tulajdonképpen bármilyen illatos terméssel, aminek kedveled az illatát. Ez lehet levendula, rózsa, rozmaring, citrom vagy narancs, esetleg fahéj. Kerüld a sötét színű illatosítóanyagokat, ugyanis ezek sötétítik az ecetet. A sötét szín akár foghat is, így előfordulhat, hogy takarítás után sötét foltok maradnak a felületeken.
Hogyan működik az ecet illatosítása?
Az ecet kivonja és megtartja az illatanyagokat az illatosító növényekből. Ehhez a metódushoz azonban sok időre van szükség. A keveréket majd napokig hagyni kell állni ahhoz, hogy az ecet sikeresen átvegye az illatot az illatosítóktól.
Hozzávalók és elkészítés
A művelethez szükséged lesz két zárható tetejű üvegre, az általad választott illatosítókra és ecetre.
- Sterilizáld a két üvegpalackot néhány percig tartó forralással, majd hagyd kihűlni.
- Miután a palackok tiszták és kihűltek, tedd a kiválasztott gyógynövényeket, gyümölcsöket, fűszereket vagy virágokat az egyik palackba. Minél többet teszel be, annál erősebb lesz az illata.
- Töltsd meg az üveget ecettel.
- Jól zárd be az üveg száját, és hagyd 10 napig ázni.
- Nyisd ki az üveget, majd szűrd le az illatosítókat az ecetről.
- A kiszűrt ecetet öntsd a másik üvegbe, jól zárd le, tarts hűvös, sötét helyen.
Illatosítás illóolajjal
Némileg egyszerűbb, de nem feltétlenül teljesen hatásos folyamat, ha illóolajat használunk. Az ecet kellemetlen szagát ez is képes elvenni, de nem ad neki különösebb illatot. Egy fertőtlenített üvegbe önts ecetet, majd csöpögtess bele pár csepp illóolajat. Rázd össze alaposan, hagyd 1-2 napig állni, ezután használatra kész a keverék.