Forrás: Getty

Ez egy soha véget nem érő történet: egyszer kitakarítunk, majd pillanatokon belül ismét átveszi az uralmat a rendetlenség és a kosz. A portörlés nyomait már másnap nem is látni, a porszívózás pedig a legközelebbi főzés vagy szendvics elkészítése után válik értelmetlenné. A rend megtartása nagyon komoly és nehéz feladat, aminek valójában sosincs vége. Az 1 perces szabály viszont pont ez ellen szeretne tenni!
Változtassunk a hozzáállásunkon!
Aki úgy érzi, hogy a rengeteg takarítás ellenére sosem lesz teljesen tiszta az otthona, az már akkor vesztett, amikor még el sem kezdte a rendrakást. Ezzel a hozzáállással ugyanis jelentősen csökken a hatékonyságunk. Ha azonban nem teherként tekintünk a takarításra, és 1 perces időintervallumokban dolgozunk, akkor sokkal gyorsabban érjük el a célunkat.
Az 1 perces szabály lényege, hogy minden olyan feladatnak, amit 60 másodperc alatt el tudunk végezni, azonnal lássunk neki, ne halogassuk. Az ilyen munkák közé tartoznak például:
- a mosogatógép bepakolása
- a munkalap letörlése
- a szennyes összeszedése
- a ruhák elpakolása
- a kabátok felakasztása
- az iratok iktatása
- a levelek átnézése
- egy polc portalanítása
- az ápolótermékek elpakolása a fürdőben
Mire megyünk az 1 perces szabállyal?
Az a cél, hogy megváltoztassuk a takarításhoz, illetve rendrakáshoz való hozzáállásunkat. Ne az járjon az agyunkban, hogy „annyi mindent kell csinálnom, azt sem tudom hol kezdjem”, hanem inkább az, hogy „ezzel pikk-pakk elkészülök, aztán minden sokkal jobban fog kinézni”. Próbáljuk ki ezt a módszert, és rá fogunk jönni, hogy mennyivel gyorsabb és könnyebb lesz a hétvégi nagytakarítás, ha a hétköznapokon elvégezzük az ilyen gyors feladatokat.