Forrás: Getty

De mi is pontosan az alcove, vagyis a beépített kád?
Egy olyan fürdőkád, amit három oldalról falak határolnak, csak az egyik hosszanti oldala van nyitva, ahol be tudsz szállni. Általában kisebb fürdőszobákban használják, mert helytakarékos, és a kialakítása miatt rengeteg praktikus plusz funkciót adhat (például extra pakolófelületet a kádszéleken). Itthon leginkább „beépített kád” néven ismert, az „alcove” szót nem nagyon használjuk a hétköznapokban.
Miért is annyira népszerű most?
Mert végre nem csak a „szabadon álló” kádakról szól minden. A beépített kád praktikus, helytakarékos, ráadásul olyan otthonos érzetet ad, amitől tényleg élvezni fogod az esti fürdőzéseket. Olyan, mintha egy saját kis spa-sarkot alakítanál ki magadnak, de nem kell hozzá hatalmas fürdőszoba vagy komoly kiadás. Előnye, hogy ezekben a kabinokban még tusolni is kényelmes, mert nem fröcsköl majd a víz mindenhova.

Sokan most úgy teszik különlegesebbé a beépített kádjukat, hogy a falakat elegáns csempékkel vagy természetes anyagokkal borítják, a kádszélre pedig dísztárgyakat, növényeket tesznek, ettől pedig az egész tér sokkal élőbb és hívogatóbb lesz. Sőt, van, aki egy kis szekrényt vagy polcot is épít a kád köré, hogy minden kéznél legyen, ha egy hosszú nap után belevetné magát a habokba.
Persze nem árt tudni, hogy ez a megoldás nem mindenkinek való. Ha például óriási, szabadon álló kádas fürdőszobára vágysz, amelyben minden oldalról hozzáférsz a kádhoz, akkor ne válassz alcove-ot. De ha szereted a kuckós, meghitt helyeket, ráadásul kifejezetten helytakarékos megoldást keresel, miközben nem szeretnél lemondani a kád kényelméről sem, akkor ez a kialakítás pont neked való!