Forrás: Europress

Bababiztos otthon – Így tudhatod csemetédet a legnagyobb biztonságban

Szinte hihetetlen, hogy csemeténk, aki egyik pillanatban még csak hason kúszik, a következőben már talpon van. Ezen a a legkönnyebb lemérni: csak úgy repül az idő. Ez egyben azt is jelenti, gyorsan és egyre több mindentől kell megóvnunk babánkat. Nézzük, hogyan lehet lakásunkból könnyen és hamar bababiztos otthon.

Bababiztos otthon – 6 tipp hozzá

1. Lehetetlent elvárnunk épp két lábra álló gyerkőcünktől, hogy vigyázzon magára. Nekünk kell óvni őt mindentől azzal, hogy előre gondolkodunk, és minden lehetséges veszélyforrást semlegesítünk. Persze közben magadról sem szabad megfeledkezned. Saját kedves emlékeidnek és dekortárgyaidnak ne csak a biztonság jegyében keress új, lehetőleg magasabb helyet. A fényes, csillogó, sok színben pompázó elemek csak úgy vonzzák majd a kicsit, így ha nem akarod, hogy bárkinek és bárminek is baja essen, inkább helyezd őket feljebb.

2. A szobában az egyik legnagyobb kockázati faktort a konnektorok jelentik. Nem kérdés, hogy csöppségünk komoly érdeklődést fog mutatni minden létező apró rés iránt, így egyenesen kötelező valamennyit műanyag dugóval elszigetelni tőle.

3. A növényeket is száműzd inkább a szekrény tetejére, ha nem szeretnéd, hogy a kicsi megtépkedje a leveleiket. Arról nem is beszélve, hogy a “zöldségek” között akad olyan is, melynek valamely része mérgező.

3. A fiókokra érdemes zárat szerelned, különben könnyen odacsípi csemetéd ujját, amiből – ha nagyobb baleset nem is – garantáltan nagy sírás lesz.

4. A konyha talán a legveszélyesebb terület az egész lakásban, ezért itt fokozott elővigyázatosság legyen érvényben. Minden asztal sarkát “tompítsd” gumivédővel, a szőnyeg alá pedig tegyél csúszásgátlót. Az éles konyhai eszközöket pedig jól zárd el a kíváncsi csöppség elől.

5. Ki a konyhába, ki pedig a fürdőben tartja a gyógyszereket. A helyiség nem is fontos, csak az, hogy azokat biztos módon el tudd rejteni, lehetőleg egy kulccsal zárható szekrényben.

6. Vedd végig pontról-pontra lakásunk veszélyes területeit. Gondolkodj a baba magasságában, és keresd, mit érhet el. És építs több ponton korlátokat (pl. a lépcső tetejére és aljára). Ez nagy segítségedre lesz abban, hogy határokat szabj neki akkor is, ha épp egy pillanatra mással vagy elfoglalva. (Lesz ilyen.)

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.