Forrás: Europress

8 tuti tipp, hogy gyerekjáték legyen a költözés

Összegyűjtöttük a legjobb tippeket, hogy a folyamat könnyen menjen, és még véletlenül se forduljanak elő felesleges balesetek.

Érdemes tudatosan és terv szerint haladni, ha belevágunk a költözésbe. Tudnunk kell, hogy pontosan mire lesz szükségünk, hogyan érdemes rendszerezni, mekkora dobozokat érdemes beszereznünk a folyamathoz. Ezekkel a tippekkel a költözés gyerekjátéknak fog tűnni (vagy legalábbis segít elkerülni a fölösleges stresszhelyzeteket).

1. Dobozolj, mint Tóték

A pakolás során a legfontosabb, hogy az új helyen is megtalálj majd mindent, ehhez pedig rendszerezett dobozokra van szükség. Érdemes beszerezni masszív, új dobozokat, melyek meg fogják könnyíteni az életedet. Nem biztos, hogy mindig a nagy doboz a jó megoldás, hiszen lehet hogy a térfogata nagy, azonban nem elég masszív a nehezebb dolgok mozgatásához.

2. Gondold át, hogy mennyi időd van összepakolni

Nem mindenkinek vannak hónapjai arra, hogy az életét összecsomagolja. Általában 8-12 hét az optimális idő arra, hogy mindent rendben előkészítsd, beleértve a szelektálást, a dobozolást és a szállítást. Ha nincs ennyi időd, akkor próbáld meg okosan beosztani az idődet: tervezd meg, hogy melyik szobára mennyi idő kell, és ennek fejében vegyél ki szabadságot vagy kérd mások segítségét.

3. Legyenek jó eszközeid

Nem csak a dobozok fontosak, hanem például az erős ragasztószalag, légpárnás fólia, vastag filctoll. Mindenek előtt szerezd meg a szükséges kiegészítőek, hogy a pakolás napjaiban ilyenekért már ne kelljen szaladgálnod.

4. Válaszd ki a megfelelő napot a költözésre 

Már látod az alagút végét, lassan minden dolog dobozba került? Jelöld ki a megfelelő napot a költözésre, lehetőleg egy hétvégi napot, amikor mások segítségére is számíthatsz. Érdemes árajánlatot kérned költöztető cégektől is, hiszen a nap végén a sok autózás miatt lehet hogy ugyanannyira jön ki a benzinpénz, mintha egy profi csapatot fogadtál volna fel.

5. A nagyobb háztartási eszközök mozgatása

Sok eszköz, például a sütő, nemcsak nehéz, de ki- és beszerelése szakértelmet is igényel. A költöztető cégek profiljába sokszor beletartozik az ilyen típusú szolgáltatás, így mindenképpen kérj erre is ajánlatot.

6. Az elektromos eszközök csomagolása

Ezek az eszközök nem igényelnek nagy szakértelmet, azonban a csomagolásuk igen. Ha megvan az eredeti dobozuk, abban érdemes szállítani, ha nem akkor viszont érdemes beszerezni hungarocellt és légpárnás fóliát is.

7. Törékeny tárgyak, tükrök, tányérok pakolása

Ebben az esetben is érdemes alkalmazni a következő varázseszközt, a légpárnás fóliát. Ne légy lusta, minden darabot érdemes külön becsomagolni, így garantáltan nem fognak eltörni.

8. A legfontosabb doboz vagy bőrönd

A költözésre úgy készülj, mint egy rövid nyaralásra: legyen bekészítve egy utazós bőrönd, amiben a minden nap használt eszközeid vannak: kozmetikumok, néhány napi váltás ruha, személyes iratok stb. Így nem fogsz kétségbeesetten állni a dobozhalom felett, hogy mégis hova tehetted a hajszárítódat. 

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.