1. Sok hely van a fürdőszobában
Ha azon szerencsések közé tartozol, akiknek nagy fürdőszoba adatott meg, akkor mosókonyha kialakításával sem kell bajlódnod. Ha a fürdőszoba kellően nagy ahhoz, hogy kényelmesen elférjen benne a mosó- és szárítógép is, akkor miért kellene egy külön helyiséget csak erre szentelni?
2. Csak egy mosógéped van
Egy külön helyiséget szinte értelmetlen fenntartani csupán egy darab mosógépnek. Ezt próbáljuk meg elhelyezni a fürdőben vagy a konyhában, az üres szobát pedig alakítsuk át dolgozószobává vagy más, hasznosabb helyiségnek.
3. Sok beépített szekrényed van
Ha otthonodban sok a beépített szekrény, akkor rengeteg lehetőség közül válogathatsz a tisztítószerek és takarítóeszközök tárolására. A takarításkor használt dolgokat nem kötelező egy helyen tárolni, nyugodtan szórjuk őket szét a lakás különböző pontjain.
4. Nem mosol sokat
Ha egyedül vagy csak a pároddal élsz, akkor a szennyes ruhák mennyisége egyáltalán nem lehet vészes. Kis mennyiségű szennyesnek nem nehéz helyet találni, ezért talán felesleges egy üres szoba mosókonyhává alakítása. Nem így a nagy családoknál, ahol igazi logisztika még külön mosókonyhával is a szennyest kordában tartani.
5. Egy túl nagy szoba beáldozása
A nagy, tágas, világos szobákat nem éri meg mosókonyhává alakítani, hiszen túl jó adottságúak ahhoz, hogy csak mossunk bennük. Gondold át, nincs-e valami hasznosabb felhasználási módja az üres szobának, és csak akkor legyen mosószoba, ha más tényleg nem jöhet szóba.
6. Sajnálod rá a helyet
Attól, hogy most szinte mindenki mosókonyhát alakít ki otthonába, nem azt jelenti, hogy neked is így kell tenned. Ha nem szívesen fordítanál erre pénzt, illetve nem szeretnél a házimunkákra egy egész szobát “pazarolni”, akkor semmiképp se erőltesd a mosókonyhát.