Ennyi mindenre elég 2 millió Ft – Egy 38 nm-es budapesti nagypolgári lakás új esélye

Lambériák a falon, megsárgult bútorlapok, nagymamáink konyhájából jól ismert minták a konyhacsempén… Egy ilyen adottságokkal bíró lakás nem indul jó esélyekkel az ingatlanpiacon, hiszen ki szeretné egy 80-as évek beli díszletben élni mindennapjait? Ha tehát egy ilyen ingatlant vásárolnánk meg, a felújítást költségeit is bele kell kalkulálni a kiadásokba. Ági is inkább utóbbiakra költött. “A Fundamenta Ingatlan kínálatában találkoztam ezzel a lakással, amit aztán Fundamenta hitelből is vásároltam meg. A vételárból sikerült lealkudnom 2 millió forintot, amit aztán a felújításra tudtam költeni, sőt, még a bútorokra is futotta belőle” – idézi fel nekünk a kezdeteket.

A lakás alaprajza

Ennyi mindenre elég 2 millió Ft – Egy 38 nm-es budapesti nagypolgári lakás új esélye

Majd jöhetett a munka dandárja: a felújítás. A lakás eredeti állapotát elnézve elsőre nehéz elhinni, de a tatarozás mindössze 1 hónapot vett igénybe, pedig mindenre kiterjedt. De mind közül is a festés volt igazán nagy munka, ugyanis a csempéktől a lambérián és a galérián át a beépített szekrényekig minden új mázt kapott.

A felújítás előtti állapotok

Galéria / 27 kép

Megnézem a galériát

„Az asztalos is kitett magáért. A 120 cm belmagasságú galériát meg kellett erősíteni: kapott egy plusz tartógerendát 4,15 m hosszan. És mivel kezeletlen volt alulról, festeni csak csiszolás után lehetett volna, ami sok időt emésztett volna fel. Ehelyett inkább egy fehér bútorlapot kapott alulról. A galéria mozgása miatt a gipszkarton nem lett volna jó megoldás, plusz túl sokat vett volna el a belmagasságból. A bútorlapnak hála pedig spot lámpákat is tudtunk beleszerelni.” A karnist is az asztalos csinálta fehér bútorlap borítással, amivel együtt egy függönyfalat hoztak létre.

A nappali

Galéria / 17 kép

Megnézem a galériát

A galéria

A galéria kapott egy padlószőnyeg borítást. „Mindenhol cseréltük a lámpákat. Sőt, a nappaliban két konnektorba volt bedugva minden hosszabbítókkal, és sima külsős lógó kapcsolós lámpák voltak. A fali kapcsoló nem is működött. A nagyszobában gyakorlatilag nem volt klasszikus világítás. A villanyszerelő tett fel fali kapcsolót és lámpákat a galériára is, és beüzemelte a spot lámpákat.”

Galéria / 8 kép

Megnézem a galériát

Az étkező-előtér

A metlaki vinyl ragasztott padlóborítást kapott, mert az előző tulaj csempét tett le járólap helyett, ami csúnyán feltöredezett. Újra járólapozni sok munka és pénz lett volna, ezért döntöttek Ágiék a vinyl padló mellet. Ehhez az ajtókból egy picit le kellett csiszolni.

Galéria / 14 kép

Megnézem a galériát

A konyha

A konyhába magas (2,4 méteres) konyhaszekrény került, mert a belmagasság engedte, és így van hova pakolni. Ahogy Ági fogalmaz: különben sem szereti, amikor a szekrény tetejét telepakolják. „Viszont a 3 nm kis főzőfülke túl szűk volt két egyenként 60 cm széles alsó szekrénynek, így az ajtó mellett keskenyebbet terveztünk. A felső szerkényt is be kellett szabni, mert ott fut a gázvezeték, a villanyvezeték, és ott vannak a konnektorok. A szakember alulról vágott egy lyukat a szerkénybe, ahol a vezetéket ki tudjuk vezetni a mikrohullámú sütőnek és a kávéfőzőnek.”

Galéria / 9 kép

Megnézem a galériát

A fürdő

Galéria / 5 kép

Megnézem a galériát

A felújítás és a lakás berendezése végül összesen 2,5 millió forint volt. Ebből a (zömében az IKEA-ból beszerzett) bútorok és a szabadon álló gépek hozzávetőleg 900.000 Ft-ot tettek ki, míg maga a renoválás 1,6 millió forintba került.

„Összességében azt gondolom, hogy egy csodát alkottunk. Jelenleg szeretnénk kiadni, remélem, gyorsan gazdára talál. Aztán szeretnénk, ha 10 év múlva a saját fiaink költöznének majd be ide az egyetemi éveik alatt.”

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.