Forrás: Getty

Fertőtlenít a nap – csak okosan használd
A napfény nemcsak világít, hanem fertőtlenít is. UV-sugarai természetes módon bontják le a baktériumokat, és ha még szellő is fúj, az illat is felfrissül. Egy pamutpóló vagy farmer tökéletes jelölt arra, hogy pár órára kitegyük az ablakba vagy a teraszra. Finomabb anyagokkal viszont óvatosan: a direkt napfény kifakíthatja a színeket, főleg selyem vagy gyapjú esetében.
Ecetes víz: a legjobb DIY szagtalanító
Egy rész víz, egy rész ecet – ennyi az egész. Egy szórófejes flakonban összerázod, és már mehet is a ruhára. Az ecet illata gyorsan elpárolog, viszont magával viszi a kellemetlen szagokat is. Elég csak enyhén befújni, nem kell eláztatni. Ez nem csupán elfedi a szagokat, mint sok bolti frissítő, hanem tényleg lebontja azokat – ráadásul olcsó és természetes.
Szódabikarbóna mindenre, ami állott szagú
Egy kis adag a ruhára szórva már csodát tehet. Hagyd rajta 15-20 percig, majd rázd le, vagy ha alaposabb akarsz lenni, porszívózd le. Különösen jól működik műszálas anyagok vagy edzőruhák esetében, amik gyakran még mosás után is tartják a szagokat. Ha erősebb frissítésre van szükség, keverhetsz belőle pasztát egy kevés vízzel – kend a ruhára, hagyd hatni, majd öblítsd le és szárítsd meg.

Zuhanygőz – az utazók trükkje
Nincs semmi kéznél, de van egy forró zuhany? Akkor akaszd a ruhát a fürdőbe zuhanyzás közben. A gőz fellazítja a szagokat és kisimítja a kisebb gyűrődéseket is.
Ez nem helyettesíti a mosást, de ha hirtelen kell valami „frissen ható” darab, akkor tökéletes gyorssegély.
Szárítógépes trükk: az utolsó pillanatos megmentő
Ha van szárítógéped, de nincs időd mosni, egyszerűen dobd be a ruhát egy nedves törlővel vagy egy szárítópapírral. Ha illóolajat is cseppentesz rá, még hatásosabb lesz. 10-15 perc, és a ruha újra frissnek tűnik – nem lesz teljesen olyan, mint mosás után, de az állott szag eltűnik. SOS helyzetekben ez a leggyorsabb megoldás.