Forrás: Getty

A fűnyírás 5 leggyakoribb hibája – Ismerősek?

#1 hiba – Túl rövidre nyírt fű

Inkább gyakrabban nyírjuk a gyepet, mint nagyon rövidre! Utóbbi esetén sokkal előbb elszáradhatnak a fűszálak, ezt a folyamatot pedig a meleg idő és a csapadék hiánya tovább gyorsíthatja. A szakértők javaslatai alapján a 3,5-5 cm magas fű az ideális, de árnyékos helyen akár hosszabbak is lehetnek a fűszálak, minimum 4,5 centiméteresek. Ha fűnyírás során nem figyelünk erre, akkor a legrosszabb esetben teljesen tönkretehetjük a gyepet, aztán kezdhetjük elölről.

#2 hiba – Túl ritka fűnyírás

Egy egészséges és szép gyepet rendszeresen kell nyírni. Ennek gyakorisága sok tényezőtől függ, többek közt az időjárástól, illetve a fűszálak hosszúságától is. Ha utóbbiak túl nagyra nőnek, akkor letörhetnek, aminek következtében elszáradnak. Fűnyírás után ennek következtében pedig már csak a barna, száraz fűszálak lesznek láthatók.

#3 – Rossz időpont

Szintén kárt tehet a gyepben, ha rosszkor nyírjuk le. Mindig figyeljünk arra, hogy ne vágjunk füvet hőségben, se nedves időben. Harminc Celsius-fok felett például eszünkbe se jusson elővenni a fűnyírót, ugyanis ilyenkor pikk-pakk elszáradnának a levágott fűszálak. Nyáron inkább késő délután vagy kora este álljunk neki, ugyanis délelőtt még lehet, hogy túl nedves a gyep.

#4 – Nem szedjük össze a lenyírt füvet

Amennyiben a fűnyírónk nem szedi össze automatikusan a lenyírt füvet, akkor ezt nekünk kell megtenni, ellenkező esetben az alatta megbújó fűszálak nem jutnak elegendő napfényhez, levegőhöz és vízhez, így elpusztulnak. Ez alól mindössze azok a fűnyírók jelentenek kivételt, melyek annyira felaprítják a levágott füvet, hogy mulcs lesz belőle, ami egyfajta természetes trágyaként viselkedik. Ez abban az esetben is igaz, ha egy hagyományos fűnyíróval épphogy a fűszálak legfelső részét vágjuk le.

#5 – Elmaradó szellőztetés

A gyep rendszeres szellőztetése szintén rendkívül fontos, hiszen a fűszálak ennek köszönhetően jutnak elegendő oxigénhez, ami által új erőre kapnak, továbbá sokkal kisebb esélyt adunk a moha és a gaz elszaporodásának.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.