Rebeka otthona – Egy budapesti 47 nm-es álomlakás

„Vidéki lányként az egyetemi évek alatt kollégiumban és több albérletben is megfordultam Budapesten, majd két Hollandiában töltött egyetemi év után a VI. kerületben találtam meg ezt a lakást, ami egy felújított gangos ház negyedik emeletén várt rám. A szuper lokáció és a rendezett ház is közrejátszott a döntésemben, amikor családi segítséggel megvásároltam. Elsőként a hatalmas ablakok, a széles ablakmélyedések fogtak meg, ahová szívesen kuckózom be egy-egy jó könyvvel vagy magazinnal. Az alapok adottak voltak, a padló burkolatán nem változtattam, mert az jelentős költség lett volna. Inkább a meglévő adottságokhoz próbáltam meg kitalálni a bútorokat és a kiegészítőket.”


Természetközelség a negyediken

A lakásba lépve feltűnik, hogy a natúr anyagok vannak többségben. Bár ez egy tipikus nagyvárosi otthon, mégis sikerült a természet szeretetét is belevinni a dizájnba. A kiegészítők és a festetlen rusztikus pajtaajtók jól illenek a saját kezűleg feketére festett ajtókeretekhez és a fekete-fehér konyhabútorhoz. „Egyszerű és viszonylag olcsó alapdarabokat vásároltam. Egyrészt az anyagi lehetőségeim miatt, másrészt azt gondoltam, hogy kiegészítőkkel bármit jól fel lehet dobni, és inkább egy-egy extra textilt vagy mutatós tárgyat választok, azokat folyamatosan, akár évszakonként lehet variálni.” Rebeka ötletesen ötvözte a természetes anyagokat és színeket a modern városi elemekkel. A nyugodt hangulatot a fekete, fehér, natúr és a türkiz színek kombinációja adja. Ehhez nőies, virágos motívumokat választott, és a karácsonyi dekorációt is saját készítésű borostyánkoszorúval és sok hangulatvilágítással oldotta meg, ezzel is erősítve a natúr hatást. „Ahogy rövidülnek a nappalok, úgy sokasodnak a gyertyák és a bekapcsolt izzósorok a lakásban, ilyenkor szívesen vagyok itthon, és a barátaim is szeretnek feljönni egy közös főzésre, vacsorára vagy filmnézésre.”

Textilekkel a változásokért

„A nyáron használt lenes anyagokat a hűvös idő beköszöntével lecseréltem műszőrre és melegséget adó bársonyra. A párnahuzatok is megkapták a télikabátjukat, ilyenkor pár perces művelettel megváltozik a hangulata az egész térnek. Nagy mázlim, hogy egy szuper textilbolt van a szomszédomban, így gyakran benézek és sokszor egy-két méternyi anyag is elég, hogy nagy változás történjen a kis lakásban. A nappali egy légtérben van a konyhával és az étkezővel, emiatt a szőnyeggel és a színekkel jelöltem ki a különböző funkciójú helyeket. A nagy étkezőasztalt sokszor használom tanuláshoz és a munkámhoz is, főleg az idei gyakori home office-os időszakban. A kedvenc színem a türkiz, ezzel egy kis vidámságot és üdeséget akartam megjeleníteni, így egy ilyen árnyalatú tapétát tettünk az étkező mögötti falra. A fekete ipari lámpák is megszelídülnek előtte, és lágyítja az általam egyébként nagyon kedvelt fekete-fehér kombinációt. A konyha alsó szekrénye már a lakás tartozéka volt a megvásárlásakor, pazarlás lett volna megválnom tőle, hiszen új volt és használható. A felső szekrényeket vásároltam hozzá és fekete fogantyúkkal hoztam összhangba az egészet. A nappaliban lévő eredetileg bézs kétszárnyú ajtót leszereltük, és a keretét feketére festettem, ezzel is növelve a térérzetet. Ha a szüleim jönnek látogatóba, akkor a kihúzható kanapé vendégággyá alakítható, és a hálón lévő tolóajtóval el tudunk szeparálódni.”


Szellős berendezés

A lakás nagy erénye, hogy világos, nincs telezsúfolva bútorokkal, megmaradhatott a nagy térérzet, és sokkal tágasabbnak tűnik minden helyiség, mint ahány négyzetméter valójában. A hálóban egy faltól falig tartó gardrób rejti a ruhákat, az előszobában egy cipősszekrény és egy nagy alakú tükör kapott helyet. A tisztaság és rend érzetének kulcsa, hogy nincs sok tárgy, és mindennek megvan a megfelelő helye, így könnyen és gyorsan elpakolhatóak a napközben használt dolgok.

Galéria / 9 kép

Megnézem a galériát

Dekorkisokos:

• Egy meghatározó szín kerüljön a fókuszpontba, ami ennél a lakásnál a türkiz volt.
• Ez a szín a lakás többi területén is feltűnhet, legyen akár egy díszpárna, gyertyatartó, váza vagy kisbútor, amit választunk.
• Tudatosan vásároljunk, ne vegyünk meg mindent, ami megtetszik, csak aminek előre tudjuk a helyét a lakásban.
• Textilekkel nagyban meghatározhatjuk egy helyiség hangulatát. A hűvösebb időszakban olyan anyagokat válasszunk, amelyek a melegséget erősítik. Ilyen lehet a műszőr, a bársony, a kötött anyagok.
• Olyan tárgyakkal vegyük magunkat körül, amelyek jó érzést keltenek bennünk, valamilyen emléket idéznek és a saját ízlésünket tükrözik. Nem biztos, hogy egy most trendi kiegészítő a mi otthonunkban is jól mutat.

A teljes cikk az Otthonok&Megoldások magazin 2020/04-es számában jelent meg.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.