Kislakás a főváros szívében

A Pécsről Budapestre költöző fiatal lány szerencsés volt, amikor rátalált új lakhelyére. Olyan garzont keresett, amely a nyüzsgő belváros szívében van és amelyet saját elképzelése szerint újíthat fel. Számtalan hirdetést böngészett át, mire megtalálta a szívéhez és energiaszintjéhez is legközelebb állót. 

Hátrányból előny

„A hirdetés elolvasásakor valami nagy turpisságot gyanítottam a háttérben, mert ahhoz képest, hogy a Zeneakadémia szomszédságában van a lakás, jóval a piaci értéke alatt árulták. Arra gondoltam, biztosan nagyon lerobbant állapotú lehet, különben miért csak ennyi az ára. Amikor beléptem, máris láttam, mi az, amit a 30 négyzetméterből ki lehet alakítani, és az eladó sem köntörfalazott az ár miatt, elmondta, hogy az állandó beázás az oka annak, hogy meg szeretne válni az ingatlantól.” Gabi, bár azonnal beleszeretett a csodás lépcsőházba és a parányi lakásba, körültekintően utánajárt a ház műszaki állapotának, majd ezután döntött a vásárlás mellett.

Saját kezűleg

„Hatalmas lendülettel terveztem meg mindennek a helyét és próbáltam kijönni a költség-büdzséből. Sok dolgot saját kezűleg is meg tudtam oldani, ilyen volt a fürdőszobai csempe lefestése, ami eredetileg narancsszínben tündökölt, most viszont az általam elképzelt monokróm színvilághoz szürkén sokkal jobban passzol. A függönyöket és az ablakok elé tervezett ücsörgők párnáit is én varrtam. A képeket a netről gyűjtöttem és nyomtattam ki, már csak csokorba kellett rendeznem őket pár mutatós keretben. Rengeteget bogarásztam a leértékeléseken, sok honlapot végignéztem, mire beszereztem a fontosabb bútorokat.”

Vízállásjelentés

A felújítás idején is nagy esőzések voltak, amit a lakás padlója sínylett meg a legjobban, felpúposodott és az egészet ki kellett cserélni. Szerencsére azonban megtalálták az állandóan visszatérő baj forrását, így az új padlózat már nincs veszélyben. A tetőt a társasház megjavíttatta, így a lakásvásárlás végül mégis remek üzletnek bizonyult. „Az eredeti alaprajzon sokat nem lehetett módosítani, valahogy mégis szerettem volna kijelölni a különböző funkciók helyeit, és vágytam egy elszeparálható hálórészre, még ha icipici, akkor is. A gipszkartonos megoldással bedobozolva éreztem volna magam, az amúgy sem nagy
teret nem akartam még jobban beszűkíteni.”

Lofthatás vassal és üveggel

De akkor mi legyen a megoldás? „A fejtörés vége az lett, hogy a loftlakásokra jellemző ipari stílusú kazettás üvegfalat gyártatok ide méretre egy lakatossal. Mire a mester megértette, hogy mit szeretnék, ráment egy kis időm, de afelől semmi kétségem, hogy amíg beállította a falat, mi járhatott a fejében…” Megérte a háta mögött állni, mert a látvány és a térérzet valóban sokkal egyedibb lett, mint egy megszokott térelválasztóval. Az üvegfal mögött elhúzható egy szürke sötétítőfüggöny, arra az esetre, ha a nappali részben lévő kanapén vendégek aludnának.

Okos megoldások

A konyha is alaposan megújult, az eredetileg a lakásban lévő bútor korpuszát meghagyta Gabi, és új, egyszerű ajtófrontokat vett rájuk, amelyeket aztán feketére festett. A fenti szekrényektől megszabadult, és fekete-fehér marokkói hatású csempével tette mutatóssá a falat. A tárolásra minden apró négyzetcentimétert kihasznált, minden pad nyitható, mindkét ágy ágyneműtartós, a beugró falfülkékben minigardróbok kaptak helyet. A lakásvásárlást sokévnyi albérletezés előzte meg, ahol Gabi elhatározta, ha egyszer sajátba költözik, semmi felesleges kacatot nem szeretne maga körül. Úgy próbálja a maga ízlésére formálni otthonát, hogy barátságos, de ne agyonzsúfolt tér fogadja, ha munka után hazaér.

Galéria / 7 kép

Megnézem a galériát

A teljes cikk az Otthonok&Megoldások magazin 2018/03-as számában jelent meg.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.