Alapszabály
Az olcsó, pár száz forintos készletek használhatatlanok, legyen szó bármilyen szerszámról. Ezeket általában hipermarketek árulják kupacokban és abszolút pénzkidobást jelentenek, nem beszélve az ócskaságuk miatti bosszúságról! Barkácsáruházakban már más a helyzet, ott mindent megtalálsz és teljesen felesleges a legdrágább darabokat venned, hiszen nem iparszerűen űzöd majd a barkácsolást.
Nagy divatja van mostanság a Csináld magad-mozgalomnak. Mi abszolút egyetértünk a Do It Yourself-filozófiával, és nem hisszük, hogy beletörne a bicskád, ha saját kezűleg szeretnél megoldani egy szerelést, javítást, összerakást az otthonodban. Ahogy azonban egy valamirevaló nő rendelkezik egy alapruhatárral, úgy egy DIY-lady számára is kell egy alap-szerszámkészlet. Megmutatjuk, mi szerepeljen ebben a készletben, mert hidd el, nincs ügyetlen nő, csak rossz szerszám!
Kalapács: Alapdarab, ami bármely háztartásban nélkülözhetetlen. Középméretű, fanyelű tökéletes.
Fafűrész: A legjobb a puhafa (pl. fenyő) vágásához fűrészt venni. Vészhelyzetben ezzel akár egy műanyag csövet is megkurtíthatsz. Figyelem: fémet soha ne vágj vele! Arra a célra külön vehetsz keretes fémfűrészt.
Colostok/Mérőszalag: Mind a kettő szükséges darab. A colostok praktikusabb kisebb mérésekhez és merev anyaga miatt jelölésre, vonalhúzásra is alkalmas. A mérőszalag általában 5 m-es és ez a hosszúság egy lakásban bőven elég.
Csavarhúzók: Normál és csillagfejű is szükséges. Ha barkácsáruházban vásárolsz, válassz egész készletet, hiszen minél többféle van otthon, annál jobb! Újabban a két német, élelmiszerre szakosodott áruházláncban is remek készleteket lehet kapni. Ezek – szemben a hipermarketekben kaphatóakkal – valódi minőséget jelentenek. Vedd meg őket nyugodtan!
Imbuszkulcs-készlet: A legpraktikusabb, ha szépen összegyűjtöd és elrakod a svéd bútoráruház termékeihez csomagolt darabokat. Néhány tétel vásárlás után meg is vagy egy egész készlettel. Ha nem onnan gyűjtögeted, bárhol máshol is megveheted.
Fúrógép: Fa- és falfúrókészlettel. Barkácsáruházakban keresd, de a már említett német élelmiszerláncoknál forgalmazott gépek is tökéletesen megfelelnek. Tartsd szem előtt, hogy női kezek számára is könnyen kezelhető darabot válassz! Szerencsére többségük már nagyon ergonomikus és könnyű a használatuk.
Elektromos csavarbehajtó: Hasonlóan járj el, mint a fúrógéppel! Mindig legyen feltöltött akkumlátorod, ami nem lehetetlen küldetés, mert kettő jár hozzá általában. A használaton kívül levőt mindig azonnal töltsd fel! Így ha munka folyamán lemerül, azonnal folytathatod a másikkal.
Harapófogó: A félrecsúszott, elhajlott és rossz helyre bevert szögek kihúzásához kell. Soha ne próbáld késsel, vagy ollóval kihúzni ezeket, mert megjárod: vér fog folyni!
Kombinált fogó: Ezt használhatod a háztartásban található kábelek, drótok, zsinórok metszéséhez. De villanyt csak szakemberrel szereltess!
Vízmérték: Polcok, bútorok, dekorációk, faliképek helyes beállításához szükséges. A 80-100 cm-es bőven elég, vonalhúzáshoz, jelöléshez nagy segítség.
Ecsetkészlet: Ebből igazán ne csinálj gondot, nyugodtan vedd meg a legolcsóbbat! Ha festés után gondosan kimosod és eltörlöd a használt ecsetet, akkor kitart pár festés erejéig. Természetesen nem falfestésről beszélünk, hanem javító, dekoráló festésről, esetleg csövek, vagy széklábak, bútorélek durva hibáinak sminkeléséről! Ha olajfestékkel dolgozol (ajtófélfák, ablakkeretek mázolása), akkor a szintetikus hígító kötelező az ecsettissztításhoz!
Szintetikus hígító: a fentiekhez. Festékboltban, barkácsboltban, bárhol beszerezhető. Arra figyelj, hogy ha hígítóval dolgozol, gyakran szellőztess!
Rongyok: Bármilyen ruhaanyag megteszi, használt pólók, szétszabdalt lepedők, melyek törlésre, alátétnek, vagy munka után a feltakarításhoz, ecsetelmosás után megfelelőek.
Jelölőkészlet: Ceruzát használj, és bármilyen ügyeskezűnek érzed magad, soha ne filccel, vagy tollal jelölj.
Szögek és facsavarok: Az ismert svéd bútoráruházakban kapható szög és facsavar, amelyek tökéletesek egy induló, alap háztartáshoz.
Tűzőgép: Szövetek, vékonyabb anyagok, könnyű puhafák rögzítésére alkalmas. Mindig pótold a fogyó kapcsokat, hogy a következő munkánál ne érjen meglepetés!
Széles ragasztószalag:Ideiglenes rögzítésre, festés előtti leragasztáshoz, vagy dobozoláshoz elengedhetetlen kellék.
Pillanatragasztó: Bármilyen szétesett kisebb tárgy ragasztására.
Univerzális erősragasztó: Műanyagok, bőrök, fák, fémek egymáshoz ragasztásához nélkülözhetetlen. Használat után jól zárd vissza, különben kiszárad a dobozban lévő maradék és dobhatod az egészet a veszélyeshulladék gyűjtőbe. n
Ha nem akarsz lemaradni az Otthonok és Megoldások cikkeiről, akkor iratkozz fel hírlevelünkre mielőbb!
<< Ezt ITT tudod megtenni! >>