Növényekkel is dekorálhatjuk a falat

Pszichológiai vizsgálatokból régóta tudjuk, hogy a falak színe meghatározza az ember hangulatát – számtalan technikai lehetőség és divatirányzat van már erre a témára. Az, hogy a falfestéken kívül mi kerül ki a falra, általában már mellékes szokott lenni. Pedig különleges lehetőségei vannak a faldekorálásnak!
- Felejtsük el, hogy a falra csak faliképet lehet akasztani! Klasszikusan elegáns dísz a festmény, a falmatrica, és a boltokban kapható sorozatgyártott, keretezett poszterek, de ezek mellett egy csomó más, egyedibb dolog is kerülhet a falra.
- Kezdjük például azzal, hogy a családunk, barátaink legjobban sikerült fényképeit előhívatjuk, és akár keretben, akár gyurmaragasztóval kitesszük őket. Lehetőleg olyan helyre kerüljenek, ahol gyakran megfordulunk: ebédlő, előszoba, nappali. Nem kell, hogy azonos méretűre készíttessük a fotókat, és a keretek színe, fajtája is lehet különböző – a színes egyveleg mindig szemgyönyörködtető lesz.
- A parafatábla nagyon hasznos találmány. Tűzhetünk rá órarendet, színházjegyeket, aktuális elintézendőket, vagy egy-egy fontos idézetet, fontosabb telefonszámokat. De hogy ne legyen hivatali kinézete a tábla környékének, egy-egy fényképpel, vicces képeslappal élőbbé tehetjük az információ-halmazt.
- Nem feltétlenül kell ékszereinket fiókban, ládikában, vagy a szekrényen tárolni, bátran tehetjük őket a falra! Szerezzünk be egy-egy különlegesebb akasztót, fogast a nyakláncok, karkötők számára, ez ügyben érdemes bolhapiacon, garázsvásárokon is körülnézni. A fülbevalók akár egy régi, lapos fémreszelő lyukaiba is belekapaszkodhatnak.
- A konyha könnyen retro, vagy akár népies hangulatba kerülhet, ha szüleink, nagyszüleink padlásáról előszedjük a régi festett tányérokat. Nem kell, hogy telerakjunk velük egy falat, elég, ha pár apró falfelületre odabiggyesztünk egy-egy példányt akár egy régi fénykép társaságában.
- Bár egyes lakberendezési stílusok károsnak tartják a szárazvirág jelenlétét a lakásban, mégis kétségkívül romantikus hangulatot varázsol egy-egy szárított rózsa vagy levendulacsokor a falon. Arra azért ügyeljünk, hogy ne legyen belőlük porfogó, vagy molylakás, de pár hónapig igenis sok szépséget tudnak adni.
- Apró-pici-lapos kerámiacsodák: kézműves vásárok gyakori portékái. Házikó, szívecske, angyal, kismadár – olyan jól mutatnak együtt egy-egy falfelületen!
- Nem kell mindent a funkciójának megfelelően használni! Miért ne tehetnénk fel például egy szépre szőtt, széles sálat a kanapé mögé falvédőnek? Vagy a nagymama csipketerítőjét üvegkeretbe zárva faliképnek? De ha a nyáron szedett szárazvirágot képpé varázsoljuk, vagy a horgolt apróságainkból kollázst készítünk, máris egyedi dekorációt alkottunk.
- Ha nincs ötletünk a hálószoba falának dekorálására, verjünk be egy szöget a falba, és lógassuk föl rá az aktuális kedvenc ruhánkat. A színek, a lágy esés, vagy éppen a kemény tartás különös hangulatot ad a helyiségnek.
- Tárolóként egy-egy szépséges ruhaszatyor a falra erősítve hasznos, és egyben díszít is.
- Koszorú szőlővesszőből, koszorú borostyánból, koszorú fűzfából vagy levendulából – akármiből készítünk akármekkorát és akármennyit, a koszorú mindig és mindenhol jól mutat!
- Ne zárjuk rögtön mappába a gyerekek hazahozott rajzait, festményeit, ragasztásait! Kinevezhetünk egy olyan falat, ahová a friss büszkeségek kerülnek.
- Amíg gyerekek a gyerekek, hadd rendelkezzenek ők a szobájuk falával! Rajongott focisták, énekesek poszterei mellé biztosan szívesen kitesznek majd egy-két alkotást, falinaptárat, állatos képet. Ezektől lesz a szobájuk valóban a saját kis birodalmuk. n





Itt az egyedi megoldás még praktikus is

Hadd büszkélkedjen a családfő is!

A parafatáblát bárki saját ízlésére formálhatja

Egy furcsa elforgatás...és kész a csoda!