A téli időszakban különösen fontos a cipők praktikus tárolása
20 téli cipőtároló és tisztító tipp
Nem kis feladat a család több tucat lábbelijét rendesen és tisztán tartani, pláne sáros, havas időben. Összeszedtünk pár tippet, hogyan tehetjük elviselhetőbbé a cipőhelyzetet.
Ezt a cikket sikeresen hozzáadtad az Ötletládához!
Az előszoba
Az előszobaszőnyeg rendkívül hasznos kiegészítő. Amellett, hogy esztétikus, melegséget is ad a belépőnek, és fölfogja az utcáról behordott kosz jelentős részét.
A cipőspolc vagy cipősszekrény hasznos rakodótér, de csak a tiszta cipőknek! A belehelyezett koszos lábbeli a többieket is beszennyezi.
A lucsok, sár felfogására érdemes boltokban kapható cipőlerakó műanyag tálcát vásárolnunk, vagy leteríteni egy használaton kívüli törölközőt vagy egy vastag, nedvszívó újságpapírt. Erre állíthatjuk a csöpögő cipőket.
Aki teheti, már a bejárati ajtón kívül helyezzen el egy „cipőlerakó-állomást”, sok kosztól megkíméli a lakást.
Hasznos és kellemes kiegészítője az előszobának a cipőfelvevő sámli vagy kispad. Kényelmesen, nyugodtan öltözködhetünk így.
Ha több gyerek is van a családban, már egészen sok lábbelit kell elhelyezni az általában szűk előszobában. Jó, ha mindenkinek van egy külön cipőtárolója, ami lehet saját polcrész, pad alá becsúsztatott műanyag ládika, vagy egy önmagában is esztétikus fedeles kosár.
Hasznos a családi papucsos-kosár: ebbe az összes papucs belekerülhet, az éppen használatosak és a már kinőttek is. Vendégváráskor a látogatók kedvükre válogathatnak a maradékból.
Cipőfűzőből mindig legyen tartalék, kis ládikában tárolhatjuk a tisztítószerek környékén.
A lábtörlő hasznos tartozék
Ülve kényelmesebb!
Remek megoldás
A cipőtisztítás
Cipővásárláskor általában speciális tisztítószert is kínálnak a cipő mellé: létezik vízhatlanná tevő, viaszos önfényező is. Jó, ha van otthon minden bőrtípusnak és cipőszínnek megfelelő szerünk.
A cipők tisztításához a bolti szereken kívül mindenképp jó, ha egy kis dobozban tartunk fogkefét, körömkefét, puha kefét, puha rongyot.
Mielőtt hozzákezdenénk a tisztításhoz, szárítsuk meg a lábbelit, de figyelem: ne fűtőtest közelében tegyük ezt!
Gyorsítja a száradást, ha újságpapírt helyezünk a cipőbe.
Fényezés előtt a cipőt mindenképpen tisztítsuk meg a szennyeződéstől. A sár, por, víz könnyen beleivódhatnak az anyag belsejébe, ami károsítja a cipőt.
Alkalmanként érdemes cipőfűzők nélkül is kitisztítani a cipőket.
A hatékonyság érdekében először kenjük fel a krémet egyenletesen a bőrcipőkre, majd száradás után puha ronggyal vagy természetes sörtéjű kefével fényezzük csillogóra.
Tornacipőt, vászoncipőt mosógépben is moshatunk, de előtte mindenképpen nézzük meg a lábbelik kezelési útmutatóját!
A formatartás érdekében tegyünk a cipőkbe sámfát vagy újságpapírt.
A belső szagtalanítás hasznos segítője a szódabikarbóna és a hintőpor: szórjunk este a cipő belsejébe a porból, és reggelre illatos lábbelit kapunk.
A cipőn keletkezett makacs elszíneződéseket, foltokat sűrített tejjel, radírral vagy folyékony súrolószerrel próbálhatjuk enyhíteni.
Házilag is vízállóvá tehetjük a bőr vagy műbőr lábbeliket. Ricinusolajjal vagy méhviasszal a száraz cipőt vagy csizmát bekenve (a talpát is!) ápoljuk és vízállóvá is tesszük azokat. n
Hírlevél feliratkozás
Ha nem akarsz lemaradni az Otthonok & Megoldások cikkeiről, akkor iratkozz fel hírlevelünkre mielőbb!
Az idei évben nyugodtan legyél bátrabb, ami a színeket és a mintákat illeti. 2023-ban minden falról az energia sugárzik, és ez rád is jó hatással lesz. Valami nagyon mást hoz ez az esztendő. Mutatjuk is, mit.
Egy panellakás farmhouse stílusban – nem, ez nem csak a mesében létezik. Ha az ember nagyon akar valamit, azt bizony valóra lehet váltani. Éppen erről szól Gabi története, aki szándékosan egy nagyon reménytelen állapotban lévő panellakást keresett, hogy abban aztán hódolhasson nagy szerelmének, a lakberendezésnek. Nézzétek, milyen csodát alkotott.
Ha azt hiszed, már minden takarítós trükköt láttál, akkor bizony tévedsz, ugyanis a TikTokon és az Instagramon szinte naponta bukkannak fel új megoldásokat. Most egy olyan trükköt hoztunk Neked, ami a sütőt segít újszerűen tisztává varázsolni, ráadásul papírtörlőn vagy alufólián kívül nincs is másra szükséged hozzá.
A szárítógép tisztítása nem tűnik fontos feladatnak, hiszen tiszta ruhák kerülnek bele, így a gép sem lehet piszkos – vagy mégis? Bizony, a szárítógépben rengeteg kosz tud felhalmozódni a szöszöktől kezdve azoktól a szennyeződésekig, amelyek nem jöttek ki a mosás során a ruhákból. Ezért nagyon fontos, hogy rendszeresen és alaposan tisztítsd a szárítógépet (is).