A téli időszakban különösen fontos a cipők praktikus tárolása

20 téli cipőtároló és tisztító tipp

Az előszoba

  1. Az előszobaszőnyeg rendkívül hasznos kiegészítő. Amellett, hogy esztétikus, melegséget is ad a belépőnek, és fölfogja az utcáról behordott kosz jelentős részét.
  2. A cipőspolc vagy cipősszekrény hasznos rakodótér, de csak a tiszta cipőknek! A belehelyezett koszos lábbeli a többieket is beszennyezi.
  3. A lucsok, sár felfogására érdemes boltokban kapható cipőlerakó műanyag tálcát vásárolnunk, vagy leteríteni egy használaton kívüli törölközőt vagy egy vastag, nedvszívó újságpapírt. Erre állíthatjuk a csöpögő cipőket.
  4. Aki teheti, már a bejárati ajtón kívül helyezzen el egy „cipőlerakó-állomást”, sok kosztól megkíméli a lakást.
  5. Hasznos és kellemes kiegészítője az előszobának a cipőfelvevő sámli vagy kispad. Kényelmesen, nyugodtan öltözködhetünk így.
  6. Ha több gyerek is van a családban, már egészen sok lábbelit kell elhelyezni az általában szűk előszobában. Jó, ha mindenkinek van egy külön cipőtárolója, ami lehet saját polcrész, pad alá becsúsztatott műanyag ládika, vagy egy önmagában is esztétikus fedeles kosár.
  7. Hasznos a családi papucsos-kosár: ebbe az összes papucs belekerülhet, az éppen használatosak és a már kinőttek is. Vendégváráskor a látogatók kedvükre válogathatnak a maradékból.
  8. Cipőfűzőből mindig legyen tartalék, kis ládikában tárolhatjuk a tisztítószerek környékén.
    thumbnail
    thumbnail
    thumbnail
    20 téli cipőtároló és tisztító tipp
    A lábtörlő hasznos tartozék
    20 téli cipőtároló és tisztító tipp
    Ülve kényelmesebb!
    20 téli cipőtároló és tisztító tipp
    Remek megoldás

A cipőtisztítás

  1. Cipővásárláskor általában speciális tisztítószert is kínálnak a cipő mellé: létezik vízhatlanná tevő, viaszos önfényező is. Jó, ha van otthon minden bőrtípusnak és cipőszínnek megfelelő szerünk.
  2. A cipők tisztításához a bolti szereken kívül mindenképp jó, ha egy kis dobozban tartunk fogkefét, körömkefét, puha kefét, puha rongyot.
  3. Mielőtt hozzákezdenénk a tisztításhoz, szárítsuk meg a lábbelit, de figyelem: ne fűtőtest közelében tegyük ezt!
  4. Gyorsítja a száradást, ha újságpapírt helyezünk a cipőbe.
  5. Fényezés előtt a cipőt mindenképpen tisztítsuk meg a szennyeződéstől. A sár, por, víz könnyen beleivódhatnak az anyag belsejébe, ami károsítja a cipőt.
  6. Alkalmanként érdemes cipőfűzők nélkül is kitisztítani a cipőket.
  7. A hatékonyság érdekében először kenjük fel a krémet egyenletesen a bőrcipőkre, majd száradás után puha ronggyal vagy természetes sörtéjű kefével fényezzük csillogóra.
  8. Tornacipőt, vászoncipőt mosógépben is moshatunk, de előtte mindenképpen nézzük meg a lábbelik kezelési útmutatóját!
  9. A formatartás érdekében tegyünk a cipőkbe sámfát vagy újságpapírt.
  10. A belső szagtalanítás hasznos segítője a szódabikarbóna és a hintőpor: szórjunk este a cipő belsejébe a porból, és reggelre illatos lábbelit kapunk.
  11. A cipőn keletkezett makacs elszíneződéseket, foltokat sűrített tejjel, radírral vagy folyékony súrolószerrel próbálhatjuk enyhíteni.
  12. Házilag is vízállóvá tehetjük a bőr vagy műbőr lábbeliket. Ricinusolajjal vagy méhviasszal a száraz cipőt vagy csizmát bekenve (a talpát is!) ápoljuk és vízállóvá is tesszük azokat. n
Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.