Már most kedvet csinálhatunk a későbbi ezermesterséghez

7 tipp a közös barkácsoláshoz

Most, hogy jön a jó idő, jobban megjön mindenkinek a kedve a tevékenykedéshez is. S mivel nincs is annál szórakoztatóbb és lelkileg is gyümölcsözőbb, minthogy örökké kreatív gyermekünkkel együtt alkossunk, a hétvégéken neki is foghatunk a közös munkának. Az eredmény magáért beszél: boldog, mosolygó gyermek, nyugodt, az ötleteléstől kivirult felnőtt.

Válasszuk ki közösen, mit állítsunk össze!

Válasszuk ki közösen, mit állítsunk össze!

Játékterápia

Boldog örömmel nézzünk gyermekünket, ahogy gyakorlatilag bárhol, bármivel, bármikor eljátszik. Legyen az a játszótéren, az orvosi rendelőben, otthon, buszon… Ráadásul úgy elmélyül ebben a szórakozásban, hogy megszűnik számára a külvilág, és csak az alkotás öröme marad. Látható, hogy ez szinte létszükséglet számára. Ilyenkor ugyanis játszva tanul, a színekről, a formákról, de finomodik közben a mozgása is, mint ahogy ügyesedik koordinációja, és fejlődik a gondolkodása, logikája. Ezt a szülők is pontosan tudják és értik, ezért is vesznek meg minél több fejlesztő játékot. Közben pedig talán megfeledkeznek arról, hogy sokszor nem is kell a gyereknek a drága játék, elég pár kiürült doboz, némi eszköz, és az anya vagy az apa irányító szeretete, melyet az együtt játszás, barkácsolás, munkálkodás maradéktalanul biztosít. Ráadásul ennek során azt is megtapasztalhatjuk, hogy a bennünk lévő feszültség is szépen feloldódik.  Az elkészíthető alkotások tárháza pedig szinte végtelen, annak csak a kreativitásunk szab határt!

Ki mondta, hogy csak a fiúk bánnak ügyesen a szerszámokkal?

Ki mondta, hogy csak a fiúk bánnak ügyesen a szerszámokkal?

Jó tanácsok közös barkácsoláshoz

  1. Válasszunk az életkornak megfelelő készítenivalót! Erre azért van szükség, mert akármennyire is élvezik a barkácsolást, a kicsik kedve és koncentrációs képessége mindig függ az életkoruktól. Így számolhatunk azzal, hogy még az elkészülés előtt beleunnak a munkába. Ilyenkor érdemes félretenni az alkotást és akkor folytatni, ha újra megjön a gyerkőc kedve az alkotáshoz.
  2. A munka megkezdése előtt gondoljuk át, hogy mit, hogyan kell csinálni (nem árt egy részletes leírás, de videós bemutatásokat is találunk már a neten). Készítsük elő az összes alapanyagot és kelléket, hogy közben ne kelljen rohangálni és felügyelet nélkül hagyni csemeténket.
  3. Már az előkészültekbe is bevonhatjuk gyermekünket, így például válasszuk ki együtt, hogy mit szeretnénk elkészíteni. Így biztosabb a siker is, hiszen a saját ötletét mindenki szívesebben valósítja meg a másikénál.
  4. Teremtsünk nyugodt légkört és időt a barkácsoláshoz. Válasszunk olyan időpontot, amikor nem kell rohanni sehová, és nyugalomban élvezhetjük a munkát és az együtt töltött időt.
  5. Figyeljünk arra, hogy lehetőség szerint asztalnál és széken ülve dolgozzunk, közben pedig ne nézzünk tévét például, amely elvonhatja a saját figyelmünket és a gyerekét is.
  6. Akármennyire is ügyeskezű csemeténk és merülünk is bele az alkotásba, mindig legyünk résen. Sose felejtsük el, hogy a kisgyerekek számára veszélyes lehet az olló, a kés, a tű, vagy épp az apró gyöngyök, a ragasztó. Ezeket mindig csak felnőtt felügyelete mellett használják kis segítőink!
  7. Ne felejtsünk el fotózni! Mindig készítsünk a jól sikerült közös alkotásról képet, amelyet később bármikor közösen nézegethetünk, felelevenítve közös élményünket gyermekünkkel. n
Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.