Forrás: Getty

1. Virágágyás rendbetétele
Távolítsuk el a földre hullott elszáradt leveleket és a téli viharok okozta egyéb törmeléket a talajról, ahová egynyári virágokat és zöldségeket tervezzük ültetni. Távolítsuk el a téli mulcsot az évelők és díszfüvek környékéről, majd vágjuk le róluk az elhalt ágakat, szárakat.
2. Évelők szaporítása
A kora tavasz tökéletes alkalom arra, hogy a túl nagyra nőtt évelőinket szaporítsuk. Természetesen ez nem csak a méretes növényekre igaz, hiszen ez költséghatékony módja annak, hogy több növénnyel dobjuk fel a kertet. Ráadásul a virágoknak is jót tesz, ha „megritkítjuk” őket, hiszen így könnyebben és gyorsabban növekszenek.
3. Friss mulcs szórása
A friss mulcsréteg leterítése a kert kipofozásának legegyszerűbb módja. Pillanatok alatt rendezetté tehetjük vele a virágágyást vagy kiskerteket. Ráadásul szuper hasznos is, a mulcs ugyanis segít a talajnak megtartani a nedvességet, és képes a gyomokat is visszatartani.
4. Fák és bokrok metszése
Kora tavasszal van az ideje a gyümölcsfák metszésének, ha télen elfelejtettük megejteni ezt. A rügyek virágzása előtt kell megmetszeni a fákat, különben a termés kevés lesz (vagy esetleg nem is lesz).
5. Kerti szerszámok ellenőrzése
A kerti szezon előtt mindenképp ellenőrizzük az összes szerszámot és kerti eszközt. Ilyenkor még van időnk javítani, pótolni, lecserélni vagy letisztítani mindent.

6. Madáretetők tisztítása
A tél elmúltával se feledkezzünk meg a kertünkbe költözött madarakról, ám a havas hónapok után érdemes kitakarítani vagy megjavítani az etetőjüket. Mivel tavasszal már vannak magvak és más élelem, ilyenkor ezek az állatok kibírnak egy-két napot, míg renoválunk. A madárodúkat is érdemes kipucolni, persze csak ha éppen nincs lakójuk.