Forrás: Europress

Medence tisztítása 7 lépésben – A gyönyörűen tiszta víz érdekében

Fontos, hogy a medence tisztítása rendszeres legyen, ellenkező esetben seperc alatt piszkos és algás lesz a víz, amit aztán rettentő nehéz ismét tisztává varázsolni. Lássuk, hogy milyen takarítási lépéseket kell elvégeznünk!

Medence tisztítása 7 lépésben

1. lépés – Levelek és lerakódások eltüntetése

Az első lépés, amikor nekilátunk a medencénk tisztításának, hogy egy háló segítségével leszedjük a víz felszínéről a leveleket, bogarakat, pollent és minden más koszt. Ez azért nagyon fontos, hogy ez a rengeteg piszok ne kerüljön le a medence fenekére, hiszen így megelőzzük, hogy az alja foltos és lerakódásos legyen.

2. lépés – Oldalfalak és a medence aljának tisztítása

Ehhez szükségünk lesz egy speciális medencetisztító kefére, amivel le tudjuk szedni az oldalfalakról, továbbá az úszómedence aljáról a piszkot. Amennyiben nagyon koszosak ezek a felületek, akkor érdemes a legpiszkosabbal kezdeni. „Súlyos esetekben” közben többször át kell porszívózni a vizet, illetve a háló segítségével leszedni a koszt.

3. lépés – Porszívózás

Amennyiben egy medence díszíti a kertünket, és teszi élvezetesebbé a nyarat, akkor számos speciális eszközt is be kell szereznünk annak karbantartásához. Ilyen például a medencét tisztító porszívó is, amire ennél a lépésnél szükségünk is van, hiszen ezzel szedhetjük össze a vízben úszkáló koszt. Minél nagyobb az úszómedencénk, annál hosszadalmasabb és egyben fárasztóbb is ez a folyamat, így jó hír, hogy léteznek olyan porszívók, melyeket csak be kell tennünk a medencébe, és saját maguktól kitakarítják azt. Miután végeztek, csak a gép tartályát kell kitakarítanunk.

Fontos! Algásodás esetén soha ne használjunk robotporszívót, ugyanis az algát inkább szétoszlatja a vízben, minthogy összeszedné.

4. lépés – Szkimmer kitakarítása

A szkimmer takarításáról sem szabad megfeledkeznünk, hiszen azt is meg kell szabadítanunk a lerakódásoktól, továbbá a benne összegyűlt szeméttől. Ha ezt nem tesszük meg, akkor nem tud száz százalékon dolgozni, így akár a víz is előbb bealgásodhat.

5. lépés – Szűrőrendszer használata

A víz megfelelő szűrése elengedhetetlen ahhoz, hogy jó legyen a víz minősége, így azt ajánljuk, hogy naponta legalább 8 órán át menjen a szűrő, hogy legalább kétszer átfolyjon rajta a medence teljes víztömegének a kétszerese. Rendszeresen ellenőrizzük le, hogy megfelelően működik-e a szűrőnk, illetve azt is, hogy nincsenek eldugulva a be- és kimenő nyílások.

6. lépés – Szűrő ellenőrzése

A medence méreteitől függően papírszűrős vízforgató vagy homokszűrő felel a víz állandó keringtetéséért és tisztításáért. Ezek tisztításáról sem szabad megfeledkeznünk. Egy homokszűrő esetén ellenőrizzük le, hogy megfelelő nyomáson működik-e. A benne található kvarchomok élettartama annak minőségétől is függ, de általánosságban elmondható, hogy kb. 5 évente szükséges cserélni, vagy abban az esetben, ha csökken a gép szűrőképessége.

7. lépés – Klórsokk alkalmazása

A klórsokk alkalmazásával meg tudjuk szabadítani a medence vizét mindenféle baktériumtól, algától és minden más olyan organikus anyagtól, ami nem oda való. Továbbá azért is van szükség erre, hogy ne legyen klór szaga a víznek. Azt ugyanis nem a klór, hanem a klóramin okozza, ami akkor keletkezik, ha a klór összetűzésbe kerül valami kórokozóval, azaz éppen fertőtlenít. Ha a medence tisztítása nyomán a klórsokk során elegendő magas a víz klórtartalma, akkor a klóramint is felszámolja, így eltűnik a tipikus klórszag, továbbá nem irritálja a bőrünket és a szemünket a víz.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.