Forrás: Europress

Itt boldogan sétálgatnánk: a világ legcsodálatosabb kertjei

Monet kertje, Giverny, Franciaország

Párizstól körülbelül nyolcvan kilométerre található Giverny települése, mely leginkább arról nevezetes, hogy a híres festő, Monet itt töltötte életének utolsó huszonhat évét. Egykori rezidenciája és számos festményét ihlető csodakertje ma is nyitva áll a látogatók előtt.

Monet kertje maga egy élő festmény, amit az impresszionizmus szülőatyja úgy jellemzett, mint „legszebb mesterművét”. A birtokon két kert is található. Az egyik a klasszikusabb növények otthona, melyben bátran vegyítette a mezei virágokat a különlegességekkel. A másik pedig az úgynevezett Vízikert, melyben ázsiai befolyás érezhető. Itt a domináns növények a bambusz és a tavirózsa.

Jardin Majorelle, Marrákes, Marokkó

A Jardin Majorelle, azaz a Majorelle kert Marrákes első tulajdonosáról s egyben megálmodójáról, a francia Jacques Majorelle festőről kapta nevét.

A műteremházhoz tartozó kertet egy precíz, jól átgondolt koncepció alapján állították össze. Az itt található növények öt kategóriába sorolhatók: bambuszok, virágzó cserepes növények, vízinövények, kaktuszok és pálmák fajtáival találkozhatunk. Öt kontinensről érkeztek a kertbe, és alapvetően úgy helyezték el őket, hogy a lehető legteljesebb pompájukban legyen lehetőség gyönyörködni bennük. Fontos szempont volt a kontrasztosság, így a földet élénk terrakotta kaviccsal szórták le.

Nong Nooch Garden, Pattaya, Thaiföld

Délkelet-Ázsia trópusi botanikus kertje a legkülönfélébb egzotikus növényekkel csábítja látogatóit: bonsai-ok, páfrányok, kaktuszok, orchideák, cikászok változatos példányai varázsolják el az embert. Eredetileg nem a turizmus miatt alakították ki a létesítményt, a cél az egyes növények megőrzése, kutatása volt. A nagyközönség előtt a területet csak 1980-ban nyitották meg.
A több négyzetkilométer nagyságú kertben egymást érik a különböző stílusok, találkozhatunk például olasz és francia hangulatú parkrészekkel is. A hely pálmarajongóknak kötelező, itt található ugyanis a világ legnagyobb pálmakollekciója!

Villa Taranto botanikus kert, Verbania, Olaszország

A Villa Taranto botanikus kertjének alapítója, a történelem egyik híres kulcsfigurája, Neil Boyd Watson McEacharn kapitány volt. A pompás, tizenhat hektáros itáliai botanikus kertért a Lago Maggiore melletti Verbana városába kell ellátogatni. A komplexum több teraszt ölel fel, melyben több tízezer fajta növényt prezentálnak egy körülbelül hét kilométer hosszú ösvényen. A park egyik különlegessége, hogy az Emmenopterys henryi nevű igen ritka, Kínában őshonos, fa itt virágzott először Európában.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.