Forrás: Getty
- Sok napfény
A zöldségek többsége nagyon kedvelik a napfényes élőhelyet. Ezért érdemes olyan helyen kialakítani a zöldséges kertet, ahol legalább napi 6-8 óra napsütést kapnak, de az sem gond, ha az egész napot napfényben töltik, annál szebbek és ízletesebbek lesznek a termések.
- Megközelíthetőség
Olyan helyre érdemes a kertet telepíteni, mely viszonylag közel van egy vízforráshoz, így a napi locsolás alkalmával nem kell sokáig cipelni a nehéz locsolókannát. Az sem utolsó szempont, hogy a házhoz viszonylag közel legyen, mert így kisebb az esélye annak, hogy kimarad egy-két nap locsolás, ráadásul főzés közben elég csak kiszaladni egy kis friss alapanyagért.
- Jó minőségű talaj
Eléggé nyilvánvaló, hogy egy termő növénynek jó talajra van szüksége. Akármilyen jó is a kertünk talaja, ezt a legkönnyebben egy megemelt kerttel lehet elérni, mely “alá” tápanyagokban gazdag földet hordunk, ami biztos, hogy jó a növényeknek.
- Megfelelő szerszámok
Ha belekezdünk valami újba, ahhoz mindig be kell szerezni a megfelelő eszközöket. Nincs ez máshogy a zöldségtermesztésnél sem. Mindenképpen szükségünk lesz egy ásóra, egy kapára és egy vasvillára, hiszen az ültetésnél elég sok földet kell megmozgatni. Az elültetett növényekhez szükség van locsolóra, karókra és metszőollóra, hogy a növények növekedését kordában tudjuk tartani.
- Kerítés
A kerítés először feleslegesnek és csúnyának tűnhet, de veteményesünk védelme legalább olyan fontos, mint a benne lévő növények gondozása. Előbbi nélkül ugyanis utóbbi semmit sem ér. Ha nem szeretnénk egyik reggel arra ébredni, hogy egy kóbor állat megdézsmálta a termést, zárjuk körbe a kiskertet. Ehhez nem kell komoly építkezésbe kezdenünk, akár egy mobil megoldás is célt érhet.