Forrás: Europress

Mennyibe kerül a családi ház felújítása? Íme, néhány jó tanács!

Lakásfelújítással foglalkozó legutóbbi cikkünkben összeszedtük, mennyibe kerül a családi ház felújítása, illetve azokat az alapvető munkatípusokat és irányárakat, melyekkel a folyamat során kalkulálni érdemes. Ezeket itt találjátok:

Mennyibe kerül a családi ház felújítása?

Az alábbi tippjeinkkel pedig jelentősen spórolhattok a felújítás során.

Lakásfelújítási árak

Lakásfelújítási tippek

Megtakarítási tippek saját munka esetén:

  1. A megfelelő eszközök nélkül nem érdemes nekiállni. Az alapvető eszközökön nem érdemes spórolni, így sok fejfájástól és időpocsékolástól kímélhetjük meg magunkat, ráadásul ezekre később is szükség lehet, tehát áldozzunk rájuk.
  2. Barkácsoljatok, ha nincs megfelelő alapanyag. Egyedi méretek esetén – például polcok – kifejezetten indokolt lehet saját kézbe venni a dolgokat, de egy drágább elem esetén is jó ötlet magunk végezni a munkát. A ruhásszekrény tükrös tolóajtajához egy üveglapra és tükörfóliára van csak szükség.
  3. Minél kevesebb mester bevonása, Egyszerűbb feladatokat végezzetek el a családtagokkal vagy a barátokkal együtt. Ide tartozik például a nyílászárók kiszerelése, a tapéta vagy a burkolat felszedése. Bulinak sem utolsó.

Megtakarítási tippek külső szakember bevonása esetén:

  1. Menjetek szembe a szezonális munkavégeztetéssel. A szakembereket érdemes olyan időszakban alkalmazni, amikor az adott felújítási munkatípusnak kevésbé van szezonja. Klímát mindenki nyáron akar szereltetni, ősszel pedig gyakori téma a nyílászárók cseréje. Keressük meg a nyugodtabb időszakokat  és ha jobb árat nem is tudunk elérni, de legalább találunk valakit, aki elvégzi a munkát.
  2. A nagyobb kiadásokra több ajánlatot is kérjetek be. A nagy összegű munkálatoknál érdemes több árat is összevetni. Tipikusan ilyen az ajtók és ablakok ügye: kérjetek be néhány árajánlatot, mert nagyon sok tud a pénztárcátokban maradni egy kis utánajárással.
  3. A listaárak sokszor alkuképesek. Saját beszerzés során egy nagy mennyiségű és összegű vásárlás esetén egyedi kedvezményeket lehet elérni. A szakboltokban érdemes az online árakra hivatkozni, így akár 5-10%-ot is spórolhattok.
  4. A kivitelezés befejezésének idejét foglaljátok írásba, így védve vagytok a csúszásokkal szemben. Amennyiben mégis valamilyen tényező közbeszól, kérjetek többlet szolgáltatást, ingyenes karbantartást. Fogd szorosan a gyeplőt!
  5. Keress országosan. Ebben az országban olyan kicsik a szállítási távolságok, hogy egy, az ország másik részén élő szakember se biztos, hogy felárat kér, hiszen össze tudja szervezni más munkáival a tiédet.
  6. Csekkold le a céget. Mindenképp kérjetek ajánlást másoktól, illetve használjátok az internetet feltérképezésre és információszerzésre, mielőtt megállapodtok.
  7. Garancia. Nagy értékű eszköznél, kivitelezésnél mindig térj ki a garanciára: hány év és milyen feltételek esetén lehet érvényesíteni, mi szokott lenni a leggyakoribb meghibásodás stb.

Megtakarítási tippek termékek esetén:

  1. Minden költséget vegyetek számba. Mielőtt új eszközbe fektettek be, ne csak a beszerzési költségekkel kalkuláljatok, hanem járjatok utána a karbantartási, üzemeltetési és járulékos tényezőknek is. Így az is lehet, hogy a drágább termék hosszútávon jobban megérni.
  2. Keressétek a kifutó modelleket. Az eggyel korábbi szériás, jó minőségű kifutó modell sokszor ár/érték arányban a legjobb választás, és akár féláron is hozzájuthattok egy-egy darabhoz.

Panel fürdőszoba felújítás 5 nap alatt – Így lehetséges!

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.