Forrás: Getty

A tökéletes karácsonyfa az ünnepek méltó dísze – de a megvalósítása sokszor nehezebb, mint amilyennek elsőre tűnik. A fadekoráció erdejében könnyen elveszik az ember, és akkor még nem beszéltünk magáról a “fényezésről”. Ha ki is választottuk a színben és hosszúságban megfelelő fényfűzért, azt fel is kell tudnunk rakni a fára úgy, hogy felkapcsolva az majd szimmetrikus elosztást mutasson. De szerencsére van segítség! Jöjjön néhány szabály és jó tanács arra, hogyan kerülhet a tökéletes égősor a helyére a fán.
Ellenőrizük! Nincs dühítőbb, mint mikor fadíszítés közben derül fény arra, hogy nincsen fény – azaz kiégett az égősor, vagy sokat veszített az erejéből. Ezért mielőtt bármibe belekezdenénk, nulladik lépésként – akár már az ünnepek előtti hetekben – nézzük meg, hogy hogyan állnak fényfüzéreink.
Ügyelj a 30/100-as szabályra! A szakemberek szerencsére már arra is gyártottak hüvelykujj szabályt, hogyan kell meghatároznunk az égősor ideális hosszát. Eszerint a fa magasságát tekintve 30 cm-enként tanácsos 100 db égővel kalkulálnunk.
Kezd az alapoknál! Az égősor felhelyezését a fa legszélesebb részén, azaz az alján kell elkezdeni. Ha már ilyenkor bedugod a konnektorba a fényfűzért, jobban látod, hogyan mutat összességében.
Csavard körbe-körbe! Az égősort a fa törzse köré tekerve, lentről felfelé haladva helyezzük fel a fára. És minél közelebb helyezzük el az égőket a törzshöz, annál fényesebb lesz majd az összkép. Ráadásul így marad hely a fa ágain egy másik égősornak és a díszeknek is.
Rétegezz! Nem tudsz dönteni az egyszínű, a színes, a villogó és a vintage hangulatú égősorok között? Nem is feltétlenül kell. Viszont kezd az egyik fajtánál (ahogy már mondtuk is: a törzshöz közel), és ha szeretnéd még fokozni a fényhatást, akkor az ágakon kifele haladva csavarhatsz a fára további füzéreket is.
Jöhetnek a díszek! Ha a fa már tökéletes fényárban úszik, kezdjük el felakasztgatni rá a díszeket. Ahhoz, hogy ezeket biztosan egyenletesen osszuk el a fán, előbb válasszuk ki a fa egy tetszőleges részét, majd gondolatban képzeljük el, körülbelül hány darab dísz férne el ott. Ez jó alapul szolgálhat ahhoz, hogy megbecsüljük, a fa egészére mennyi dekorelem kell. Plusz ha ilyen kis területek mentén haladunk a díszítéssel, könnyebb is lesz azt kordában tartani.
Lépj egyet hátra! Ha minden a helyére került, menj át a szoba másik sarkába, és nézd meg alaposan a fát. Keress a szemeddel “vak foltokat”, ahova nem jutott elég égő vagy elég dísz (vagy esetleg mindkettőből hiány van). Ha találsz ilyen részt, csoportosítsd át a gömböket, illetve próbáld meg úgy átrendezni a vezetékeket a fán, hogy egyenletesebben oszoljanak el rajta az apró fényforrások.