Forrás: Getty

Hely szűkében használjuk a falat
Valljuk be, kevesünknek adatik meg a lehetőség, hogy egy teljesértékű szobát rendezzen be otthoni edzőteremnek. Ebben az esetben használjuk ki a falat, sok-sok polccal és akasztóval, sőt, akár egyes kellékeket is oda szereljünk. Így akár egy kevésbé használt szoba vagy esetleg a garázs egyik sarka is elegendő az edzéshez. Lehetőleg tükör is tartozzon az otthoni tornasarokhoz, hogy tudjuk ellenőrizni a gyakorlatok helyes kivitelezését.
Élénk mintájú tapéta
Az otthoni edzésnél nagyon fontos, hogy minél jobban megtartsuk a motivációnkat, és ne lankadjon a lelkesedésünk edzés előtt. Az élénk tapéta biztosítja, hogy motivált és energetikus maradj, ezáltal kihozhasd magadból a maximumot még otthon is.
Minimalista berendezés
Egyáltalán nem kell hatalmas költségekbe vernünk magunkat ahhoz, hogy a nappalink kényelmében is megőrizzük a formánkat. Otthoni edzőteremnek számít már az is, ha beszerzünk egy szobabiciklit pár súllyal, és az esti tévénézés közben égetjük a kalóriákat.
Edzés a szabad levegőn
Ha már több komoly gépet is a gyűjteményünkbe tudhatunk, akkor érdemes megfontolni, hogy az udvaron alakítsunk ki edzőrészt. A friss levegőn sokkal kellemesebb és egészségesebb is izzadni. A téli hidegre viszont muszáj felkészülnünk valahogy – vagy szigetelőfóliákkal, vagy hősugárzóval –, hogy ne fázzunk meg a mínusz fokokban.
Pilates vagy jóga kuckó
Ki mondta, hogy csak gépekkel lehet otthon formába lendülni? Kössük össze a mozgást a relaxációval, alakítsunk ki pilates vagy jóga sarkot, ahol egy lassabb, mégis nagyon hatásos mozgásformát űzhetünk. Szükséged lesz egy kellemesen kinéző sarokra, jó minőségű jógaszőnyegre, illetve egy emelvényre, ahová a laptopot vagy a telefonodat állítod, hogy követni tudd a tornavideókat.