Lakásvásárlás szempontjai, Fotó: Europress

Ezek a lakásvásárlás legfontosabb szempontjai

A tökéletes környéken találtál egy lakást, ám a méretei és az elrendezése egyáltalán nem felelnek meg a te elképzeléseidnek? Vagy pont fordítva, a tökéletes ingatlanra leltél rá a város legveszélyesebb utcájában? Ne kapkodj el semmit, előbb íme a lakásvásárlás szempontjai közül a legfontosabbak, amiket mindenképp tarts szem előtt, amikor kiválasztod leendő otthonodat.

Íme a lakásvásárlás szempontjai!

1. Hol van a lakás?

Van, aki szereti a csöndes, nyugodt külvárost, valaki pedig kifejezetten a belváros nyüzsgő miliőjébe vágyik. Ez korral, és családi állapottal is változik, ám a legfontosabb, hogy te tudd, mire vágysz, hol élnél szívesebben. Azért fontos, hogy biztonságos legyen az utca, akár este, sötétedés után se jelentsen problémát akár egyedül hazasétálnod. És az se gond, ha az ablakaid nem egy szeméttelepre néznek. Érdemes körbejárni a környéket, mielőtt döntesz.

2. Mi van a közelben?

Ha hosszú távra gondolkozol, érdemes annak is utána járni, hogy milyen a környék infrastruktúrája. Van-e a közelben óvoda, iskola, orvosi rendelő, posta, és így tovább? Vannak boltok, szupermarketek? Parkok, játszóterek, éttermek, bármilyen szórakozási lehetőség?

3. Milyen a tömegközlekedés?

Még ha van is autód, az is elromolhat, illetve nem mindig megy mindenhova kocsival az ember. Ilyenkor egyáltalán nem mindegy, hogy 2-3 percet kell-e sétálni a legközelebbi buszmegállóhoz, vagy 15-20-at. Hidegben, kánikulában, hónap és esőben pedig pláne nem.

4. Milyenek a szomszédok?

A legfontosabbak a közvetlen szomszédok, ám érdemes megkérdezni, van-e a házban/környéken problémás lakó, aki rendszeresen hallgatja hangosan a zenét, tart házibulit, ordibál a házastársával, hódol barkácsszenvedélyének vasárnap reggel, vagy gyakorol ugyanebben az időben gyermeke a következő hegedűórájára.

5. Milyen a lakás állapota?

Ennél a pontnál is sokat számít, hogy neked mi az elképzelésed, és milyen kiadásokkal tervezel. Mert van, aki kifejezetten rossz állapotú lakást keres, olcsóbban, hogy aztán alaposan, a maga ízlése szerint újíthassa fel. Valaki viszont inkább hajlandó többet fizetni egy felújított lakásért, csak ne kelljen vele a beköltözés után maximum egy tisztasági festésen kívül semmit csinálni. Bárhogy is legyen, ha tudsz, vigyél magaddal egy szakembert, és mielőtt bármire is rábólintasz, nézesd át vele alaposan az ingatlant, hogy később ne érjenek meglepetések.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.