Nézzük, mire lesz szükséged a téliesítéshez:
– gereblye
– kerti villa
– kertészeti homok
– seprű
– lapát
– kiváló minőségű termőföld
1. lépés: Tisztítsuk meg udvarunkat
Itt volt az ősz, itt volt újra. Ez a nagyon „sovány” Petőfi átdolgozás egyet biztosan jelent, mégpedig azt, hogy udvarunk tele van elszáradt falevéllel. Esztétikailag nem feltétlenül rossz a levelekkel borított kert, de gátolja a mohák mozgását, a vízelvezetést és a fű növekedését is. Ezért szánjunk rá időt, és gyűjtsük össze a lehullott lombkoronát. Ráadásul ha még mindig van levél a fákon, egyszeri nekifutás nem is lesz elég.
2. lépés: Lyukak, lyukak és lyukak
Fogjunk egy kerti villát, ásót vagy bármilyen hegyes kerti eszközt, és vájjunk lyukakat a földbe. Talajunk egyrészt lélegzethez jut, másrészt pedig előkészítjük arra, hogy a téli csapadékos időszakban jobban el tudja vezetni a nagyobb mennyiségű vizet.
3. lépés: A lyukak betömése
Az előkészített lyukakat természetesen nem hagyhatjuk az udvar közepén tátongani, azokat be is kell tömnünk valamivel. Szórjunk jó minőségű finom homokot a vájatokba. Ez úgy tölti vissza a talajt, hogy laza szerkezetének köszönhetően a levegőzést és a vízelvezetést nem gátolja.
4. (egyben utolsó) lépés: Termőföld szétterítése
Ha feltöltöttük a lyukakat, jöhet az utolsó feladat: a pázsit egészének betakarása jó minőségű termőfölddel. Ezzel egyrészt még tovább javítjuk a vízelvezetést, de ami ennél is fontosabb, gyakorlatilag felöltöztetjük vele a gyepet, hogy “ne fázzon meg” télen.
>>>Jó munkát!<<<