Forrás: Getty

Mikor és mivel?
Először is szükséged lesz 2 vödörre, az egyikben tiszta víz legyen, a másikhoz keverj egy kevés általános tisztítószert, esetleg mosogatószert. Ezekhez legyen két külön rongyod vagy szivacsod. Ezen felül jól jöhet még egy száraz anyag a por eltávolításához, illetve egy létra, hogy minden könnyen elérhető legyen. Normál esetben a falakat néhány havonta érdemes letakarítani.
A festett fal tisztítása
1. Portalaníts
Ahhoz, hogy a fal valóban tisztuljon, ne pedig a port kend csak el a festéken, először portalanítanod kell. Ezt megteheted porszívóval is, vagy valami olyan száraz ronggyal, ami könnyen leszedi a port a falról, így egy olyan felületet kapsz, amit már kezelhetsz vízzel is.
2. Keverd ki a tisztítószert
Az egyik vödör vízhez keverj literenként nagyjából egy evőkanál tisztítószert, így a keverék nem lesz túl erős és habos, de a falról jól leszed majd minden szennyeződést. Ha ez kész, akkor nyúlhatsz a szivacs után, és jöhet a tisztítás.
3. Haladj körkörös mozdulatokkal
A tisztítószeres szivaccsal körkörös mozdulatokkal haladj végig a fal felületén, ezzel biztosítod azt, hogy a szennyeződéseket minden irányból „megmozgasd”, ezzel csökken a tapadása, és tisztább lesz a végeredmény.
4. Öblíts
Jöhet a tiszta víz. Ezzel töröld át alaposan a falat. Figyelj arra, hogy ne csak a koszt töröld le tiszta vízzel, hanem a felesleges tisztítószert is, nehogy az idővel károsítsa a festék színét vagy a fal felületét.
5. A koszosabb részeken ismételj
A kapcsolók és küszöbök környéke különösen koszos szokott lenni, így ott használhatsz a következő körben egy kis ecetet és szódabikarbónát, ami leszedi a szennyeződések nagy részét, de nem tesz kárt a falakban. Mielőtt a kapcsolóknál takarítasz, fontos, hogy áramtalaníts!