Forrás: Getty

Hogyan előzzük meg penészesedést? Ezeket mindenképp megéri bevetni

1. Párátlanítás

Páramentesítő készülékekkel könnyedén csökkenthetjük otthonunkban a páraszintet. A legjobb, ha 50% alatt tartjuk, ezzel pedig minimalizáljuk annak esélyét, hogy a penész felüsse a fejét a lakásban.

2. Rendszeres szellőztetés

A rendszeres szellőztetést télen sem spórolhatjuk meg, hiába szeretnénk a meleget bent tartani, amennyire csak lehet. Hogyan találjuk hát meg az arany középutat? Naponta kétszer tárjuk szélesre az ablakokat, de ne hosszan, maximum 5 percre.

3. Jól funkcionáló szigetelés

Ha már akadt problémád a penésszel, biztosan megfigyelted, hogy a kevésbé jól szigetelt helyeken jelenik meg a leggyakrabban. A szigetelés általában a tetőnél vagy az ablakoknál gyenge, így ezeken a pontokon vessünk be mindent, amit csak lehet – például purhabot vagy szigetelő párnát

4. Beázás javítása

Ha beázást tapasztalunk a lakás bármelyik pontján, sajnos könnyen megeshet, hogy hamarosan a penész is megjelenik ugyanott. Minél hamarabb keressük meg tehát a beázás okát, és szüntessük meg, hogy kiszáradhasson a vizes terület. Ezután rendszeres szellőztetéssel próbáljuk meg csökkenteni a penészedés valószínűségét. 

5. Teregetés szellőztetéssel 

Sajnos a szárítógépek rengeteg áramot fogyasztanak, ami sem a bolygónak, sem a pénztárcánknak nem tesz jót. Azonban a penészedés elkerülése érdekében hasznos lehet minél többször a gépet választani a hagyományos szárítás helyett. Ha nincs szárítógépünk, akkor csak olyan helyiségben teregessünk, ami jól szellőzik, és az ablakot is nyissuk ki minél többször.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.