Forrás: Getty

Ezt a hibát szinte mindenki elköveti a mosás során – Te is?

Rengeteg oka lehet annak, amiért a frissen mosott ruhákat nem olyan állapotban szedjük ki a mosógépből, mint amire számítottunk. Néha foltosak maradnak, furcsa a szaguk, vagy tele vannak mosópor maradványokkal. Leggyakrabban a probléma hátterében…

…túl sok mosópor áll

A több jobb? Nem! Főleg nem ruhamosás esetén. Gyakran több mosóport vagy mosószert adunk a szennyeshez, mert biztosak szeretnénk lenni, hogy azok patyolattiszták lesznek. De pont ez a hiba, ugyanis túl sok mosószerrel pont az ellenkezőjét érjük el. Ha túl sokat teszünk a gépbe, akkor az nem fogja tudni teljesen átöblíteni a ruhákat, és megszabadítani azokat a szappanmaradványoktól. Ettől pedig akár büdös is lehet a textil.

A helyes adagolás

Ha nagyon koszos a szennyes, akkor a szakértők az előkezelést javasolják. Mosás előtt áztassuk be a ruhákat vagy kezeljük azokat egy folteltávolító készítménnyel. Az olyan strapabíró anyagokat, mint a pamut és a viszkóz, nyugodtan áztassuk be meleg vízbe, míg az érzékeny anyagokat, például a gyapjút, tegyük hideg vízbe. Ezáltal eltávolítjuk a kosz nagyját, így később nem kell olyan sok mosószert használnunk. A főmosáshoz annyit adjunk, amennyit a gyártó ajánl. Mosószer és mosópor esetén is mindig használjuk a mérőpoharat.

Ne mossunk egyszerre túl sok ruhát

Szintén nagyon lényeges, hogy a szennyesnek legyen helye a gépben. Amennyiben túl sok ruhát teszünk a mosógépbe, akkor biztosak lehetünk abban, hogy nem lesznek teljesen tiszták a ruhák, ugyanis nem tudnak mozogni, így még mosópor maradványok is maradnak a textilekben.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.