Forrás: Getty

Beteg van a családban? Így takarítsd a lakást, hogy a kórokozók ne tudjanak könnyen elszaporodni

Sajnos az év bármelyik időszakában elkaphatunk egy kellemetlen betegséget, különösen tél végén és tavasszal. Ha a család egyik tagja ágynak dől, bizony fontos mindent megtenni, hogy a többiek ne kövessék. Ehhez pedig elengedhetetlen a lakás alapos fertőtlenítése. Mutatjuk, hogyan csináld!

1. Szellőztetés

Egyértelmű, mégis nem lehet eléggé hangsúlyozni a szellőztetés fontosságát betegség esetén. A rendszeres szellőztetés különösen fontos a tüsszentéssel vagy köhögéssel párosuló megfázásoknál. Naponta minimum kétszer szellőztessük ki az egész házat, naponta ötször pedig azt a helyiséget, ahol a beteg fekszik. Az egész ház szellőztetésekor kétszer 10-15 percig hagyjuk nyitva az összes ajtót és ablakot, a kisebb szellőztetések alkalmával pedig 5-10 percig nyissuk ki annak a szoba ablakát, ahol a beteg fekszik.

2. Ágynemű

A betegségek rendszeres kísérője a láz, ami izzadással jár. Az ágyban fekvő beteg ágyneműjét 1-2 naponta mossuk ki, hogy a bacilusok mellett az izzadságtól is megszabaduljunk. Ugyanez a helyzet a pizsamával, kisgyerekek esetén az alvó plüssel is. A mosást a lehető legmagasabb hőfokon indítsuk el, ami még nem károsítja a szennyest.

3. Kilincsek és villanykapcsolók

A kilincseket és villanykapcsolókat ajánlott minél többször áttörölni fertőtlenítőszerrel, betegség esetén azonban ezt muszáj minden nap elvégezni. A fürdőszoba kilincsét és kapcsolóját akár naponta is áttörölhetjük fertőtlenítő kendővel. Ne feledkezzünk meg az éjjeli lámpa, és az állólámpák kapcsolójáról sem!

4. Elektromos kütyük

Ha otthon betegen fekszünk, valószínűleg sok időt töltünk tévénézéssel, telefonozással, vagy a laptopunk nyomkodásával. Nem maradhatnak ki ezek az eszközök sem a fertőtlenítésből. Alaposan töröljük át a tévé távirányítóját, a konzolok kontrollereit, a telefonunkat és a laptop billentyűzetét.

5. Fürdőszoba

A betegség továbbadása a fürdőszobában a legkönnyebb. A vécéülőkén, a szappanadagolón, vagy a vécépapír tartón könnyen megtapadnak a kórokozók, amit a fürdőszoba következő használója összeszed. Igyekezzünk rendszeresen áttörölni a vécéülőkét, csapot és szappanadagolót fertőtlenítővel!

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.