Forrás: Getty

7 dolog, amit SOHA ne önts a lefolyóba

1. Kávézacc

Ha minden nap csak egy nagyon kevés kávézacc kerül a lefolyóba, nem lehet probléma – gondoljuk mi. Azonban a csövek vízszintes szakaszain könnyen megtapadhat a kávézacc, és az évek alatt egyre nagyobb kupac kávézacc ragadhat össze, dugulást okozva ezzel.

2. Állati zsiradékok

Tudjuk mi történik az állati zsiradékkal, ha kihűl: megkeménykedik. Főzés után a folyékony állapota miatt nyugodt szívvel leöntjük, ezt azonban hamar megbánhatjuk. Várjuk meg inkább, míg kihűl, és kemény állagában dobjuk a kukába.

3. Rizs

Víz hatására a rizs eredeti méretének sokszorosára is felpuffadhat, ezért a nagyobb mennyiségű rizs komoly gondot tud okozni a vízvezetékrendszerben. Rizs szűrésekor tegyünk szűrőt a lefolyóra, vagy terítsük oda a konyharuhát, így biztosan nem kerül rizs a lefolyóba.

4. Nyers tészta

A rizshez hasonlóan a nyers tészta is nagyon könnyen feldagad, ami sütni valóban szuper, azonban talán nem a legjobb, ha a lefolyóban növekszik sokszorosára.

5. Tojáshéj

Ha néhány apró tojáshéjdarab a mosogatóba esik, vállat vonunk és nagy lendülettel öblítjük a lefolyóba. A tojáshéj nagyon nehezen bomlik le, ezért más szennyeződésekkel keveredve komoly dugulást okozhat. A mosogató helyett a tojáshéj minden darabját dobjuk a komposztba, ott még haszna is lesz.

6. Lehúzható vagy nem lehúzható törlőkendők

Sok márka hirdeti, hogy a törlőkendőjük 100%-osan szétbomlik víz hatására. Azonban jobb biztosra menni, mivel kisebb csövek esetén hamarabb csomósodnak össze, mint hogy szétmállik

7. Gyógyszerek

Bár a gyógyszerek úgy készülnek, hogy folyadék hatására feloldódnak, mégsem szabad azokat a lefolyóba önteni. A lejárt gyógyszereket a gyógyszertárak többségében le lehet adni, amelyek megfelelően semmisítik majd meg.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.