Forrás: Europress

Vegyük hát sorra, mi az, ami nem állta ki az idő próbáját!
1. Nem kell előmosogatni az edényeket
Bár szüleinktől azt tanultuk, hogy a sütés-főzés után érdemes előmosogatni vagy előre beáztatni az edényeket, a jelenleg kapható mosogatószerek többsége már olyan jó minőséget képvisel, hogy ez a lépés bátran kihagyható. Olyan enzimeket tartalmaznak ugyanis, melyek hozzátapadnak az ételmaradékokhoz, hogy könnyebben eltávolítsák azokat. Így egy előmosogatással legjobb esetben időt pocsékolsz, legrosszabb esetben pedig egyenesen rontod a tisztítószer hatékonyságát.
2. Ne halogass minden teendőt a tavaszi nagytakarításig
A tavaszi nagytakarításnak komoly hagyománya van, mégsem szabad mindent erre a néhány napra időzítenünk. Ha túl sok teendővel szembesülünk egyszerre, egyrészt sokkal több időt és energiát emészt majd fel az egész ház komplett rendre rakása, mint gondolnánk, másrészt pedig a sok apróság elvonhatja a figyelmet a lényegről, magáról a takarításról. Arról nem is beszélve, hogy a ház második felére elfogyhat a lelkesedés és a lendület. A kisebb, de rendszeresebb rendrakás okosabb megoldás.
3. Nem kell szellőztetni a száraz konyharuhákat
Újabb berögződeés, amit ideje elengednünk. Amint ugyanis a konyharuhákat kitesszük a levegőre szellőzni, azonnal ellepi őket a pollen és a levegőben szálló por, amit aztán a tiszta edényekre is felviszünk vele.
4. Ne mosd ki a szivacsot a mosogatógépben
Mosogatógépről lévén szó ez nem egy ezer éves szabály, mégis sokan hosszú idők óta követik. Bár fertőtlenítésre alkalmas a művelet, a gép nem végez teljes munkát a szivaccsal, még ha az teljesen tisztának is tűnik. Helyette inkább nedvesítsük be egy kicsit, és tegyük a mikróba 3 percre. Tisztább és sterilebb lesz, mint új korában.
5. Ne használj hajlakkot a tintafoltok eltüntetésére
A hajlakk jól bevált eszköz a tintafoltok ellen. Legalábbis az volt valamikor. Szakemberek szerint ugyanis a spray alkoholtartalma jelentősen lecsökkent, hogy kímélőbb legyen a hajnak, így viszont kímélőbb a tintával szemben is. Helyette inkább fogjunk egy tiszta törölközőt, fektessük a folt alá, majd itassuk át a szennyeződött területet alkohollal.
6. Ne használj rugalmas porolót a mennyezeti ventilátorhoz
Ha ugyanis így teszel, az egész szoba telelesz porral. Helyette inkább fogj egy régi párnahuzatot, kapcsold ki a ventilátort, és állj fel egy biztos lábú zsámolyra. Ha rendesen eléred a mennyezetet, a párnahuzatot kezd el egyesével rácsúsztatni a lapátokra. Ha ráhúztad az egyikre, óvatos mozdulatokkal dörögöld át vele, hogy a por a lapát tetejéről a huzat belsejébe hulljon.