1. Megfakult, egyenetlen szín
A leginkább észrevehető jele annak, hogy érik az újabb falfestés. Ez nem minden esetben lehet nyilvánvaló először, így érdemes különböző fényviszonyok között is megvizsgálni a falat, hogy biztosra menj. Lehet olyan is, hogy csak az egyik fal, esetleg a fal egyik része fakul meg, ez pedig különféle problémákat jelezhet.
2. Buborékos felület
Ha a festék színe még mindig olyan, mint a friss felkenés után, de megjelentek buborékok a felület alatt, esetleg elkezdett leválni a falról a festék, akkor szintén itt az idő az átszínezésre. Ezek a problémák azonban komoly gondot jeleznek, így az új réteg felkenése előtt érdemes kezelned azokat, hogy ne járj hamar ugyanígy.
3. Foltok mindenhol
A festék sok esetben képes összeszedni a koszt, legyen ez akár a bejáratnál sár vagy a konyhában mindenféle zsíros folt. Amikor még új a festék, akkor ezeket általában egy vizes ruhával könnyen el lehet távolítani, de minél öregebb, annál gyorsabban maradandó lesz a nyom. Ha már sok a folt a falon, jöhet az új festék.
Mi lehet a hiba?
A foltoknál a régi festék a ludas, így azt egy új réteggel meg lehet javítani. Azonban, ha csak a fal egyik része vagy csak a szoba egyik fala fakul, akkor az jelentheti azt, hogy nem volt megfelelően előkészítve a felület, amit orvosolni kell. Ebben egy jó alapozófesték vagy az alapos csiszolás lehet a segítségedre. A leváló festék a fürdőszobában gyakori, itt a sok pára vagy egy beázás állhat a probléma hátterében.
Javítás
Az egyenletes szín érdekében használj alapozó festéket, ez mindenhol ugyanazt az alapot fogja biztosítani. A leváló festék esetében is először alapozni kell, majd párás környezethez passzoló festéket válassz. Ez egy jobban záró réteg, ami az alapozóval együtt sokkal jobb tapadást fog eredményezni.