Forrás: Getty

10+1 tanács, hogy szerethető pihenőhelyet alakíts ki a kutyusodnak a lakásban

Az otthonunk belső tereit jellemzően úgy próbáljuk kialakítani, hogy minden családtag számára komfortos és szerethető legyen, és ebbe beletartoznak házi kedvenceink is. Amikor azonban egy pihenősarkot hozol létre a kutyusod számára, több szempontot is figyelembe kell venned. Mindamellett, hogy a fekhelye kényelmes és jól megközelíthető legyen, fontos az is, hogy a lakás stílusához és berendezéséhez illeszkedjen. Mielőtt kiválasztod azt a helyet a lakásban, ahová a kutyus pihenője kerül, érdemes számításba venni az alábbi szempontokat is.

Ezekre figyelj, mielőtt hozzákezdesz:

1. Állatbarát szövetek – válassz folt- és vízálló, jól szellőző, strapabíró anyagokat a kutya pihenősarkához, ugyanakkor a kényelemről se feledkezz meg.

2. Megfelelő padlóburkolat – a fekhelyet érdemes a padlószőnyeg helyett inkább karcálló, gyorsan és egyszerűen tisztítható burkolatra helyezni (járólap, laminált padló stb.).

3. Veszélytelen környezet – a kutyus pihenősarkának környékén ne legyenek elektronikai eszközök, konnektorok, hozzáférhető vezetékek, törékeny dísztárgyak.

4. Könnyű megközelíthetőség – lehetőleg a bejárati ajtó közelében helyezd el a fekhelyet. Neked sem jó, ha három szobával arrébb teszed az ágyát, és a kutyus folyton keresztülrohan a lakáson.

5. Védelem a környezeti hatásoktól – a szeles, huzatos helyek a kutyák számára is zavaróak, közvetlenül az ablakhoz, ajtóhoz ne tedd a fekhelyet. Került az erős napfénynek való kitettséget is, és a fűtőtest mellé se tedd a kutyust pihenőjét. Érdemes valamilyen fedett részt is biztosítani négylábú barátodnak, ahová kedve szerint behúzódhat.

6. Lemosható falak – készülj fel arra, hogy a kutyusod pihenősarka környékén a fal nem marad sokáig tiszta. Mindenképpen olyan festéket használj, amely vízzel tisztítható.

7. Tálkák a közelben – érdemes az etető- és itatótálakat is a közelbe tenni, vagy akár beépíteni a kutyus pihenőjébe. Fontos, hogy a friss víz mindig elérhető távolságban legyen számára.

8. Állatbarát növények – egyes növények a kutyusok számára mérgezőek lehetnek. Figyelj arra, hogy számukra elérhető magasságba semmiképpen ne helyezz ilyeneket.

9. Tárolók a kutyaholmiknak – a pihenősarokba tárolórekeszeket, fiókokat is beépíthetsz, melyekben a kutya játékai, felszerelései jól elférnek.

10. A fajta sajátosságai és igényei – nem minden kutyának ugyanazok az igényei, és az állat méreteit mindig figyelembe kell venni a kialakításnál, ahogy a fajta sajátosságait is. Lehet, hogy látványos megoldás egy emeletes kutyaház teraszos pihenővel, de számos fajtának (pl. tacskó, basset hound) nem ajánlott a lépcsőzés.

11. Illeszkedjen a lakás stílusához – érdemes úgy kialakítani a kutyus fekhelyét, hogy az a lakás része legyen, beolvadjon az enteriőrbe. Kimondottan népszerűek a beépített kutyapihenők: polcos elemek aljára, a lépcső alá vagy a szekrénybe is kerülhet a kutyus otthona. 

https://www.instagram.com/p/BjcfDYwBMK2/?img_index=1
Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.