Forrás: Europress

5 tipp kis terek berendezéséhez

Minden lakás más és más, a kis lakások azonban sok esetben hasonló jellegű fejtörést okoznak bérlőiknek, tulajdonosaiknak. Hova pakoljam az összes ruhámat? Hogyan tegyem világosabbá a lakást? Hogyan legyen hálószobám egy garzonban anélkül, hogy szétszabdalnám az engem körülvevő kis teret? A következőkben hasznos tippeket adunk kis lakások praktikus berendezéséhez, átalakításához.

A kevesebb több – tartja a közkedvelt mondás. Próbáljunk meg világos, natúr színekkel, finom textúrákkal dolgozni. A kiegészítők terén is inkább a minimalista stílust részesítsük előnyben.

Ne próbáljunk túl sok színt belegyömöszölni egy apró kis térbe. Törekedjünk az egységes színhasználatra, és semmiképp se próbáljunk meg optikai térelválasztás gyanánt egy falat más színűre festeni, mint a többi, ez ugyanis gátolja a kis tér folytonosságának összhatását.

Amennyiben van rá lehetőségünk, ne aprózzuk el a lakás egységét. Ha tudunk, falak helyett használjunk üvegfelületeket, vagy egyáltalán ne húzzunk fel térelválasztó falakat.

5 tipp kis terek berendezéséhez
Forrás: Europress

A többszörös helykihasználás kis lakások esetében különösen fontos. A kettő az egyben elve alapján próbáljunk olyan ágyat választani, amely alul fiókokkal rendelkezik, vagy olyan pultot felszerelni, amely alá napközben, használaton kívül könnyedén el tudjuk rejteni az abban a pillanatban nem kívánatos székeket.

Tudjunk szelektálni. A legnagyobb hiba, amelyeket kis terek berendezésénél elkövethetünk, hogy mindent szeretnénk elraktározni, kihelyezni, megtartani, felhasználni. Tanuljunk meg elengedni. A rég nem használt tárgyak, nem hordott ruhák egytől-egyig könnyítenek mind kis lakásunk, mind lelki állapotunk aktuális helyzetén.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.