Forrás: Getty

Virágok ültetése tavasszal – Vegyük lépésről lépésre, hogy tökéletes legyen a végeredmény

Virágok ültetése tavasszal, lépésről lépésre:

1. lépés: Megfelelő hely kiválasztása

A virágok ültetése előtt meg kell tervezni a kertet. Utána kell járnunk, hogy az adott helyre milyen virág alkalmas, vagy az adott virág milyen helyen érezné jól magát. Ahhoz, hogy ezt jól felmérjük, vizsgáljuk meg a terület adottságát, mennyire napfényes, jó-e a talaj, kellően védett-e például a kutyától… Ahhoz, hogy ezt jól fel tudjuk mérni, ismernünk kell kellően a virágokat is, így a növények preferenciáját illetően is fontos a kutatómunka.

2. lépés: Talaj előkészítése

A virágok ültetése tavasszal, a talajfagyok után ajánlott, hiszen ilyenkor tudjuk előkészíteni a talajt számukra. Első lépésben tisztítsuk meg a terepet minden gyomnövénytől, kavicstól és egyéb törmeléktől. Ezután kezdjük el a talaj előkészítését, kb. 20 cm mélyen forgassuk át a földet egy ásó segítségével. Az így keletkezett nagyobb földdarabokat egy kézikapa vagy gereblye segítségével szedjük szét egészen picire, hogy laza, finom talajt kapjunk. A már megművelt földhöz keverjük a tápanyagot a virágoknak, vagy ilyenkor öntsük fel virágfölddel a kerti talajt.

3. Öntözés

Alaposan öntözzük meg a földet, miután fellazítottuk. Az egész terület kapjon bőségesen vizet, locsolás közben gereblye vagy lapát segítségével mozgassuk át a talajt, hogy biztosan minden része átnedvesedjen. Ezt hagyjuk teljesen megszáradni, majd ismételjük meg az öntözést közvetlenül azelőtt, hogy a palántákat elültetnénk. A virágok földbe helyezése előtt várjuk meg, hogy száradjon valamennyit a talaj, csak utána kezdjünk palántázni.

4. Palántázás

A talaj akkor jó a palántázásra ha se nem túl nedves, se nem túl száraz. A műanyag cseréppel megegyező méretű gödröcskét vájjunk ki a kezünkkel, vagy egy kézi ásó segítségével. A palántákat óvatosan forgassuk ki a műanyag cserepeikből, különösen vigyázzunk a száraikra és a gyökereikre. Az eredeti földet hagyjuk meg, esetleg lazítsuk meg egy picit, majd ezzel együtt dugjuk az előkészített virágágyásba. Miután a virág a megfelelő helyre került, húzzuk rá a földet és alaposan nyomogassuk bele. Locsoljunk egy kevés vizet az elültetett palántákra. Íme egy videó a palántázás helyes kivitelezéséről:

Forrás: Getty

5. Mulcs

A mulcs több szempontból is hasznos a virágágyásban, hiszen csökkenti a gyomnövények felbukkanásának esélyét, vizet szív magába, amelyet továbbít a növények gyökeréhez, ráadásul jól is néz ki.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.