Forrás: Getty

Virágba borult kertek IX. – A gyűszűvirág gondozása

A gyűszűvirág jellemzése

A gyűszűvirág egzotikus megjelenése minden kert összhatását feldobja. Hátulütője, hogy erősen mérgező, ezért kisgyerekes vagy kisállatos kertekbe határozottan nem ajánlott. Magas, egy méteres ágainak végén hatalmas virágfejei apró kis virágokból állnak. Többnyire kétéves virág, azonban megfelelő időjárás mellett akár több évig is elél a magyar kertekben is.  

A gyűszűvirág ültetése

A gyűszűvirág magjait csak akkor érdemes elvetni, amikor már nyári, meleg idő van, azaz május végétől nagyjából augusztusig. Az ültetés után az első évben vastag földtakaróval borítsuk be, hogy átvészelje a telet, és a következő évben már kivirágozhasson.

A gyűszűvirág öntözése

Sajnos a gyűszűvirág nagyon érzékeny a túlöntözésre és a szárazságra is, ezért muszáj odafigyelnünk a locsolás adagolására. Csapadékos időjárás esetén hagyjuk, hogy a természet gondoskodjon róla, szárazság esetén viszont öntözzük hetente. A talaj mindig nyirkos legyen, sose áztassuk el.

A gyűszűvirág gondozása

Jól szellőző, hűvös helyre ültessük, ahol napfényt is kap, mivel a kánikulát és a hideget is nehezen viseli. Gondozásának egyik legfontosabb része, hogy kikössük a hosszú, vékony szárakat, amelyek nem tudják megtartani a hatalmas virágfejet. Ha szeretnénk, hogy a gyűszűvirág minden évben jelen legyen a kertünkben, akkor nem kell lemetszeni az elszáradt virágokat, így el tudja hullajtani a magjait.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.