Ültetési tippek
Fajtától függ, hogy egy virágnak mennyi napra vagy épp árnyékra van szüksége, ezért mindig azt javasoljuk, hogy mielőtt kiválasztjuk egy növénynek a jövendőbeli helyét, előbb nézzünk utána az igényeinek. Ezen kívül arra is érdemes figyelnünk, hogy ezeket a nyáron virágzó növényeket olyan kaspóban tartsuk, mely kellő védelmet nyújt a gyökerek számára, nehogy a csigák kárt tegyenek bennük. Csak akkor ültessük be ezeket az ágyásba, amikor már egy-két hajtás kibújt a föld alól.
Az ültetés során kétszer olyan mély lyukat ássunk, mint amilyen magas az adott virág, a hagymák közt pedig tartsunk 20 centiméter távolságot.
Fagytűrő nyáron virágzó növények
Számos olyan fajta létezik, melyek jól bírják a hideget, így már a tavasz derekán kiültethetjük őket. Ide tartozik az üstökliliom, a kardvirág, a nyári jácint, a liliom, a szellőrózsa, a füzéres díszcsorba és a kánna.
Nem hidegtűrő nyáron virágzó növények
Más fajták egyáltalán nem bírják a hideget és a fagyot, így azokat csak május közepén ültessük ki a virágágyásba, de ekkor már közvetlenül a földbe tehetjük őket. Ebben az esetben például a begónia és a dália még októberben is hozni fog virágokat. A frézia, a korbácsliliom, a füzéres sáfrányfű és a pompás koronásliliom is ebbe a csoportba tartozik.
Helyes ápolás
Ha ültetés során nem adtunk nekik hosszan ható trágyát, akkor addig várjunk ezzel, amíg a hajtások kb. 10 centiméteresek nem lesznek. Amikor megjelennek az első hajtások, rendszeresen öntözzük a virágokat, méghozzá, ideális esetben, reggel. Arra figyeljünk, hogy sose álljanak a vízben. Az elhervadt virágokat mindig távolítsuk el, hogy az új bimbóknak legyen „hely”.
A hagymákat ne hagyjuk egész évben a virágágyásban
A liliomon kívül minden nyáron virágzó növény hagymáját szedjünk ki a földből, és egy hűvös, száraz helyen tároljuk, így jövőre ismét elültethetjük azokat.