Forrás: Getty

Ha hiába pucolod, törölgeted, sikálod a tükröket, ablakokat, üvegajtókat, mindig csíkosak vagy foltosak maradnak, akkor lehet, hogy érdemes felülvizsgálni a takarítási szokásaidat. A csíkos ablakok és üvegek ugyanis legtöbbször az alábbi három, gyakran elkövetett hibára vezethetők vissza.
1. hiba: Felmelegedett üvegfelületeket pucolsz vagy közvetlen napfényben látsz hozzá
Amikor a nyári napsütésben pucolod a felmelegedett ablakokat, a tisztítószer pillanatok alatt elpárolog, gyakran még azelőtt, hogy el tudnád oszlatni a felületen. Ez a gyors párolgás azt eredményezi, hogy a tisztítószer még a felvitel helyén megszárad, csíkokat, foltokat vagy kis köröket hagyva maga után. Sajnos a legjobb minőségű tisztítószerek sem tudnak hatékonyan dolgozni, ha nem maradnak elég sokáig a felületen ahhoz, hogy feloldják a koszt. Ennek kezelésére megoldás lehet egy jó minőségű gumis ablaklehúzó – a törlőruhákat, rongyokat jobb, ha elfelejted. Ha lehet, inkább a kora reggeli vagy délutáni órákra időzítsd az ablakpucolást, és várd meg, amíg a lehűl a felület.
2. hiba: Nem megfelelő eszközöket használsz
A papírtörlők, pamutrongyok vagy más háztartási törlőkendők használata kényelmes megoldásnak tűnhet, de ezek gyakran szöszöket hagynak maguk után, és inkább csak eltolják a szennyeződéseket, mintsem, hogy „megragadnák” és eltávolítanák őket. Ráadásul, ha a kendő nedves vagy piszkos a korábbi használattól, akkor a koszmaradványok rárakódhatnak az üvegre, a durvább szennyeződések pedig meg is karcolhatják a felületet.
Ezért mindig új, tökéletesen tiszta mikroszálas törlőkendőt használj az üvegek és tükrök takarítására. A mikroszálas törlőkendők szöszmentesen tisztítanak, hatékonyan felszedik az apró részecskéket, és elvezetik a nedvességet, valamint nem karcolják meg a kényes felületeket.
3. hiba: Csapvizet használsz a házi készítésű tisztítószerekhez
A vízminőség nem mindenhol egyforma, ezért ha magad készítesz természetes tisztítószereket, inkább kerüld a csapvíz használatát. Különösen, ha olyan területen élsz, ahol kemény a víz, és nagy mennyiségű ásványi anyagot – például kalciumot és magnéziumot tartalmaz –, ezek ugyanis nyomot hagyhatnak az üveg felületeken. Inkább használj desztillált vizet a házi készítésű oldatokhoz, hogy minimalizáld a csíkosodást és a lerakódásokat, és egyenletesen tiszta felületet kapj.