Forrás: Europress

Kerítésépítés okosan – Ezeket fontold meg, mielőtt munkához látsz

Jelentsd be az építési szándékod

Engedély ugyan nem szükséges a kerítésépítéshez, azonban a polgármesteri hivatalban mindenképpen be kell jelenteni a szándékodat.

Ásás előtt ellenőrizz

Ellenőrizd le, hogy ahol a kerítést építed, nem fut-e bármilyen víz-, gáz- vagy elektromos vezeték.

Válaszd ki az alapanyagot

Fontold meg, hogy milyen alapanyag áll a legközelebb hozzád, illetve melyik az, ami a legjobban illik az otthonodhoz. Építhetsz kerítést fából, alumíniumból, kovácsoltvasból vagy akár rozsdamentes acélból is. Kombinált megoldást is választhatsz – például alul kőborítást felül pedig fa elemeket alkalmazva.

Válaszd ki a stílust

Végezz egy kis kutatást a neten, de akár esti séta gyanánt a környékeden lévő házak kerítéseiből is inspirálódhatsz. Lehet modern alumínium, ami zártabb, de ha jobban illik hozzád, akár egy szellősebb kovácsoltvas kerítést is építhetsz. 

Határozd meg a magasságot

Ha teljesen el szeretnéd zárni a kertedet a külvilágtól, akkor magasabb kerítést építs, pláne, ha forgalmas utcafrontra néz a házad. A szomszédokkal határos területen maximum 2,5 méter magasságig építkezhetsz.

DIY vagy szakember?

A kerítés építés sok buktatót rejt magában, így ha kicsit is bizonytalan vagy, inkább hívj szakembert. Egy rosszul megépített konstrukció balesetveszélyes lehet a családod és a szomszédaid számára is.

Egyeztess a szomszédokkal

Bár nem vagy köteles az ő engedélyüket kérni, az építkezés előtt érdemes tájékoztatni őket a terveidről. Az kerítésépítés zajjal is jár, így a jó viszony érdekében mindenképpen beszélj a telekszomszédokkal.


Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.