Kék sisakvirág
Ez a növény elképesztően mutatós, azonban rettentő mérgező is, így nagyon óvatosan kell vele bánnunk. A kék sisakvirág 0,5 – 1,5 méter magasra szokott nőni, szára vastag, levelei sötétzöldek, és felfelé haladva egyre kisebbek. A szőlőre emlékeztető virágai gyönyörű lilás-kékes színben pompáznak, méghozzá júniustól augusztus végéig. A méreg a nyálkahártyáinkon keresztül jut be a szervezetünkbe, melyből már pár gramm is elegendő a halálos dózishoz.
Tiszafa
A tiszafa, vagy más néven tiszafenyő, egy örökzöld fenyőfajta, ami akár 15 méter magasra is megnőhet. A felső tűlevelek sötétzöldek és fényesek, míg az alsók világosabbak és fakók. A rajta található termések belseje barnás fekete, amit egy piros réteg vesz körül. A tűlevelek és a termései is mérgezőek, már 2 darab elfogyasztása is komoly problémákhoz vezethet.
Angyaltrombita
Az angyaltrombita egy gyönyörű növény, ami nagy és színes virágaival minden kertet szebbé varázsol. Szépsége ellenére azonban nem feledkezhetünk meg arról, hogy mérgező is. A Brugmansia júniustól virágzik és a 18-22 Celsius-fokban érzi jól magát. Virágai akár 25 cm hosszúak is lehetnek, és a legtöbb esetben fehérek, sárgák, narancssárgák vagy pirosak.
Őszi kikerics
Az őszi kikerics nagyon hasonlít a krókuszra, így könnyedén össze lehet keverni a kettőt, ami azonban komoly bajba sodorhat minket, hiszen előbbi mérgező. Ez a virág is a szépségével akarja feledtetni veszélyes tulajdonságát. A Colchicum autumnale már tavasszal megjelenik a kertekben, viszont csak nyár végén, illetve ősszel kezd el virágozni. Kb. 25 cm magasra nő, levelei azonban akár 40 cm hosszúak is lehetnek. A növény minden része mérgező!
Tuja
A tuja az egyik legelterjedtebb díszcserje, így sokan nem is gondolnák, hogy mérgező. Az akár 20 méter magasra növő fenyő ágai felül sötétzöldek, alul világosabb színűek. A tobozai és a bogyói is mérgezőek, így fokozottan kell figyelni ezekre!
Tulipán
A tulipán egy rendkívül közkedvelt virág, amit rengeteg helyen, még diszkontokban is előszeretettel árulnak tavasszal. Ennek ellenére mérgező, így erről a tulajdonságáról nem szabad megfeledkeznünk. Mérge akár a bőrünkön keresztül is felszívódhat, arról azonban még nincs pontos információjuk a szakembereknek, hogy mekkora adag okozhat problémát.