1. Konnektorvédő
Nincs ennél fontosabb dolog, ha a kisgyermekünk védelméről van szó. Mindenképpen ruházzunk be megfelelő konnektorvédőkbe! Vannak olyanok, amiket be kell dugni, használat előtt pedig eltávolítani. Ám ezekről a konnektor használata után könnyű elfeledkezni, ezért érdemes állandó megoldást keresni. Vannak olyan önműködő rendszerek, melyeknél csak elfordítani kell a védőt, így a konnektor használható, a dugó eltávolítása után pedig maguktól visszazáródnak.
2. Biztonsági zárak
Ahhoz, hogy a kicsi ne tudjon semmit se magára nyitni, be kell szereznünk biztonsági zárakat. Ezeket rakhatjuk ajtóra, szekrényre, ablakra és fiókokra. A lényeg az, hogy a gyermekünk semmit se tudjon kinyitni saját akaratából.

3. Leesésgátló
Mivel a gyermekek éjszaka sokszor felébrednek, forgolódnak és aktívak, nagyon fontos, hogy az ágyukban is biztonságban legyenek. Sokféle leesésgátlót be lehet szerezni, így biztosan megtaláljuk a számunkra leginkább megfelelőt.
4. Sarokvédők és élvédők
Ha azt akarjuk, hogy a bútorok se forduljanak ellenünk, és okozzanak sérüléseket a gyermekünknek, bizony azokat is bababiztossá kell tenni. A lapok sarkaira puha anyagból készült sarokvédőt kell helyezni, az éleire hasonló elv szerint működő élvédőt. Ezek megakadályozzák a sérüléseket és vágásokat, ha a kicsi nekimegy a bútornak, vagy nekiesik.
+1. Babamonitorok
Ha minden veszélyes dolgot lefedtünk, ami egy szobában megtalálható, akkor már csak egy jó minőségű babamonitorra lesz szükségünk. Ennek az egyik egysége a gyermeknél, a másik a szülőknél van, így mindig „szemmel” tarthatjuk a gyermeket, akár egy másik szobából is.
